1. efsane draftlardan olan 2003 senesinin ilk sırasında seçilen, yıllar yılı gerek kobe ile gerek majesteleri ile kıyaslanan, sevmeyeni çok olsa da bıraktıktan sonra nba'in gelmiş geçmiş en büyük oyuncuları arasında yer alacağı kuvvetle muhtemel olan nba superstar'ı. 2 ayda nba'in en çok sayı atanlar listesinde yamulmuyorsam 7 sıra yükselerek 13. oldu. yaş 32, bakalım nereye kadar gidebilir.
 2. yalnızca üstün fiziği ve gayretiyle bir yerlere gelmiştir. fundamental konusunda da çalışılarak öğrenilecek kadarını kapabilmiştir. içgüdüsel olarak çok yönlü ve keyifli bir basketbol arzusuyla parkede yer aldığını söylemek, yapacağım son iştir. günahım kadar sevmediğim kobe; tüm benciliğine, ukala tavırlarına rağmen lebron'dan kat kat organiktir. keza, soyunma odasında arkadaşlarına silah çeken arenas, texas'a, unkapanı'nda kaset yapmaya gelir gibi gelen ve kendisini bitiren t-mac, sokak serserisinden yalnızca bir fazlası olan iverson... hepsi şu ya da bu şekilde kişisel meydan okumaların ötesinde bir basketbol tutkusu iliştiriyordu oyununun bir kenarına.

  tsubasa'daki carlos santana'yı çok fena hatırlatıyor 2003 draftından bu yana hiç ara vermeksizin.
 3. espn'e göre tüm zamanların en iyi 10 kısa forvetleri* listesinin 1 numarası. forbes'a göre en fazla "hater"ı olan 2. basketbol oyuncusu, bunun nedeni 2003 draftından beri herkesin favori gösterdiği oyuncuları faraş yerine kullanmış olmasından ve takım değiştirmesinden kaynaklanıyor.

  forbes
  espn
 4. space jam 2 filminde oynayacak basketbolcu. tabi bu haber çıktığında lebron daha cleveland'ı kurtaramıyorken dünyayı nasıl kurtaracak diye caps yapmışlardı, bende katıla katıla gülmüştüm. *
 5. izlemekten büyük zevk aldığım, fakat değil michael jordan, kobe bryant ayarında bir winner bile olduğunu düşünmediğim kısa forvet*.

  bütün yaptıklarının dışında, ne zaman adı geçse aklıma 2013 nba finalleri'nin sonunda yaptığı şu konuşma geliyor.
  "kimin benim hakkımda ne söylediğini umursamıyorum. ben lebron james buraya akron ohio'dan geldim. aslında burada bile olmamam gerekiyordu. her gece soyunma odasına gidip sırtında lebron yazan formayı gördüğümde kutsanmış olduğumu düşünüyorum. insanların benim hakkımda ne söyledikleri bu yüzden pek önemli değil. ben bunlar için kaygılanmıyorum."
 6. mvp ödülünün v'si olan değer kavramının izafi olduğunu dile getiren medyatik oyuncu.

  nba tarihinde ilk kez oylama ile verilen en değerli oyuncu ödülündeki değer kavramının bir çok açıdan incelenebileceğini dile getirerek dolaylı yoldan steph curry'nin bu ödülü haketmediğini ve o incelenmesi gereken açılardan incelenirse ödüle layık olan tek oyuncunun kendisi olacağını gizli kapaklı olarak radyo aracılığı ile ifade eden steps canavarı.

  maceralarını da düşününce, tükürdüğünü yalaması yakındır.
  (bkz: yaktırdığın formayı geri giymek)
  ilgaz
 7. bence yılın en iyi basketbol takımı kesinlikle golden state değildi. spurs ve oklohama city thunder, clevland'ın yaptığı gibi rakibini hafife almayıp, derslerine iyi çalışıp gelse ve savunma en azından daha baskıcı olsaydı kesinlikle şu anda bu maç clevland ve golden state warriors arasında gerçekleşmezdi. muhtemelen okc ve clevland arasında olacaktı ki sonuç ne olur kimse tahmin edemezdi. golden state'in uçan egosunu yere indiren lebron ilk defa clevland'da şampiyon olma sevincini yaşadı. ayriyeten belki golden state bundan ders alarak biraz daha takım oyununa yönelebilir.

  hayır benim anlamadığım, ben lebron'un bloklarını görmekten bıktım lebron vurmaktan bıkmadı be. doğuyu göze alırsak clevland taraftarı olan ben için büyük bir sevinç bu.

  tanım: son final serisinde 4-3 golden state'i yenen clevland'ın as oyuncusu.
 8. cleveland'a adeta şampiyonluk hediye etmiştir. "yılın en iyi takımı", "kesin şampiyon olur" denen takıma karşı final serilerinde bir ilki gerçekleştirerek şampiyon olmuştur. tabi ki bunu tek başına yaptı diyemeyiz. kyrie irving'in ve diğer oyuncuların da çok önemli payı var. ama gerçekten şampiyonluğu ne kadar istediğini gösterdi. dünkü maçta son periodda neredeyse topu kimseye vermedi bile. iguodala'ya vurduğu blok zaten akıllara zarar. küçüklüğümden beri zaten severdim şimdi daha da severdim.
  jimi
 9. hareketlerini ne kadar antipatik bulsam da zamanimizin en iyi basketbolcusu oldugunu kabul etmem gerekiyor.

  takimdan kocu kovdurmasi, egoist oyunu falan hakkaten oldum olasi sevmezdim. hala da sevmem. kendimce arti eksilerini yazacak olursam;

  lebron inanilmaz dominant bir oyuncu. tek basina bir takim. bir basketbolcu ne yapabilir en fazla hepsini yapabiliyor. en onemli ozelligi potaya adimlayarak hucumundaki kusursuzluk. oyle bi hiz ve momentum kazaniyor ki savunmak neredeyse imkansiz. inanilmaz bir atletizmi var. her alanda. dikey ziplama yanal cabukluk her sekilde.. cok on plana cikarmasa da sutu da gayet iyi. bir de tabi bu sene (2016) cleveland la gordugumuz inanlimaz stratejideki rolu..lebronball: fire at will. taktik lebron arti 3 veya 4 sutor ozellikli oyuncuya dayaniyor. lebron sirti donuk uclukculeri besliyor. bi ara hakkaten gsw duzeyinde sayilara ulastilar. hatta playofflarda rekor da kirdilar. yani lebronun ilk zamanlar oyun zekasi cok yuksek degildi. westbrook gibi biraz. fakat simdi bir bilgisayar oyununu 3 4 kez bitirmis kisiler gibi ezbere oynuyor.

  sahsi gorusum lebron gerektiginden fazla efor sarfediyor. birak senin guardlarin tasisinlar biraz oynasinlar topla. her hucumda var her hucumda var. halbuki biraz sakin kalsa sanki, 3. 4. periyotta rakipler hafif dustugu zaman bam bam dunk lasa .. daha clutch olabilir demek istiyorum. benim dusuncem tabi.

  biraktigi zaman gelmis gecmis en buyuk sporcular arasina girecegi kesin ..
 10. şımarık, yeni yetme, phoneix özentisi saygısız curry-klay ikilisine, şampiyonluk için şehrini ve süper yıldızlığını satan, 2 tane ergenin yanına yancı olan ve elbette dededen warriors taraftarı olan taraftarları bugün bir kez daha tokatlayan tüm zamanların en iyisi.

  an itibariyle nba'de iki tane değişmeyen kural var. ilki, lebron james hepinizin babasıdır. ikincisi; irving, her türlü curry'den iyidir.

  finallerde görüşme üzere. kral tüm zamanların en iyisi olduğunu kanıtlayacak.
  hendi