• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
legends of the fall - edward zwick
1900'lerin amerikasında orduda görevli albay william ludlow görevinden ayrılarak,montana'da kaya dağlarında bir evde 3 oğlu ile yaşamaya başlar.bu arada 1. dünya savaşı başlar.albayın tüm karşı çıkmalarına rağmen 3 kardeş savaşa katılır.en küçük oğlan samuel'in öldüğü savaşın ardından diğer oğlu tristan samuel'in nişanlısı susannah'la yakınlaşmaya başlar ve aralarında bir aşk başlar.en büyük kardeş alfred'inde susannah2tan hoşlanmaya başlamasıyla olaylar değişir ve gelişir.bu arada kardeşinin ölümünden kendini sorumlu tutan tristan bir çıkmazın içine girmiş bulunmaktadır.
 
 1. !---- spoiler ----!

  simdi suzannah'yi suclamak gibi olmasin ama tristan giderken;
  - "i'll wait for you forever..."

  tristan dondugunde;
  - "forever turned out to be too long..."

  yok ya? bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu allasen... sonra ben nerde hata yaptim...


  !---- spoiler ----!

  ayrica brad pitt'in tristan ludlow'u bir cok acidan marlon brando'nun stanley kowalski'sini cagristirdi bana... adamlar karizma, tutku ve sirf bela kupu...

  kadinlar da normalde aksini iddia etseler de boyle bi adam karsimiza cikip hayatimizi mahvetse diye dua edip duruyor tabi... sonra da kuyruklarini kistira kistira gidip alfred'lerle evleniyorlar... kadinlar istediklerini yapabilirler tabi de, ama iste ben o alfred'lere uzuluyorum cok... :)
 2. bütün rahatsız edici hikâye kısımlarına rağmen kendini çok sevdiren ve tristan karakterini bizlere sunan film.