levent cantek

Kimdir?

ilk çizgi roman senaryosu 1985 yılında korku dergisinde yayımlandı. doksanlı yıllarda çizgi roman fanzinleri çıkardı. serüven, çizgi roman araştırmaları dergisi ’nin yayın yönetmenliğini yaptı (2004-2007). çizgi roman ve mizahla ilgili kitaplar yazdı. 2007 yılından itibaren çeşitli dergi ve çizgi roman albümleri için senaryo yazmaya başladı. halen iletişim yayınları’nda türkçe edebiyat editörü olarak çalışıyor, tv dizisi ve film senaryoları yazıyor.

çizgi roman albümleri: deli gücük serisi, osmanlı taşrasından korku ve dehşet hikâyeleri (kamra, 2009), alacakaranlık zamanlar (kamra, 2010), zifirname (flaneur, 2013), dumankara, hayat bir yangındı (iletişim, 2013), emanet şehir (iletişim, 2014).

kaynak: iletişim yayınları
  1. gazi iletişim mezunu, iletişim yayınları'nın editörü, -ki baş editör gibi bir ünvan var mı bilmiyorum ama onun gibi bi'şey- yazar ve senarist.

    yüzyüze iletişimi nasıl pek bilmemekle birlikte mail konusunda bazen pek bir soğuk olabiliyor kendisi. normal de belki çok sıcak kanlı ve güler yüzlüdür bilemem, lakin kendisiyle iletişime geçen insanlara yazı üzerinden de olsa biraz daha yakınlık göstermeli. ha, editörü olduğu her kitap ve yazara farklı bir renk kattığı söylenir kitap sahiplerince. ayrıca hem iletişim yayınları'nın hem de kendisinin genç ve ilk yazarlara karşı ayrı bir ilgisi de vardır.