• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.28)
leyla ile mecnun
aynı gün aynı hastanade dünyaya gelen iki bebek yatak olmadığı için aynı yatağa yatırılır. doğar doğmaz birbirlerini buldu diyen aileler birini mecnun birinin adını leyla koyup beşik kertmesi yaparlar. aradan 25 yıl geçer. önce istemeselerde birbirlerini görür görmez aşık olurlar.
 1. bir zamanlar bir diziymis. sonra kotu adamlar gezi parkini ele gecirmek istemis, iyi insanlar buna karsi cikmis. leyla'siyla, mecnun'uyla dizi ekibi de iyi insanlarin yaninda yer almis.

  fakat televizyonun kontrolu kotu adamlardaymis. onun icin bu dizi yasaklanmis, kaldirilmis.

  bir bolumunu bile izlemisligim yok ama anlatanlar efsaneydi diyorlar. youtube'da falan birkac esprisini gormustum de hic begenmemistim. zevksiz bi insanim belli ki.
 2. hem güldürür hem ağlatır. hababam sınıfı izliyorum hissiyatı uyandırır bazen bazen. final bölümüyle başka türk dizisi seyretmeme kararını almam aynı güne tekabül ederler.
  !---- spoiler ----!

  rüyaysa vur kafama uyanayım baba, ama rüya değilse öyle bir vur ki göm beni buraya

  !---- spoiler ----!
  işte bu sahne oyunculuk falan filan. hüngür hüngür ağlamışlığım vardır. bir de (bkz: ben bu oyunu bozarım) bölümü vardır, es geçmemek lazım.
 3. tüm kadronun manken şarkıcı yerine gerçek bildiğimiz oyuncu olması bana kendisini izletti. o şekilde başlamıştım bu güzelim diziye.

  !---- spoiler ----!

  başrol oyuncusunun diziden ayrılmasıyla bile çok güzel toparladılar helal olsun diyoruz. adını feriha koydum-emir'in yolu sendromu yaşatmadılar bize.

  !---- spoiler ----!
  mavi
 4. efsane bir finali olan ama ne yazık ki bu finali başka kanalda başka bir dizinin içinde veren bir dizi. dizi kadrosu gezi eylemine destek verince trt bitirdi diziyi. star'da ben de özledim dizisinde verdiler finali.

  www.youtube.com/watch?v=nk3vwk2z3ks
 5. ismail abinin o rengarenk kıyafetleri neden giydiğini merak etmişsinizdir. ben de merak ederdim. basit bir olay ancak bu kadar duygulandırabilirdi insanı.

  !---- spoiler ----!

  - baba, annem neden bizi terk etti?
  + daha renkli bir hayat istediği için oğlum.

  !---- spoiler ----!
 6. kendi çölünde kaybolanların hikayesidir leyla ile mecnun.
 7. onur ünlü' nün en önemli eserlerinden birisidir.
 8. her bolumu ayri bir guzellik , samimiyet kokan absurd komedi dizisi. tum kitlelere hitap eder bana gore en guzel taraflarindan biri de bu belki de.
  !---- spoiler ----!

  cay erdal bakkalda icilir

  !---- spoiler ----!
  bragi
 9. gezi parkından ötürü paldır küldür bitirilen dizi. oyuncular sonra başka projeler denediler ama toparlanamadılar. yazık oldu.
 10. beni pek güldürmüyordu açıkçası yine de sevmemezlik etmedik.samimiydi çünkü.
  kuz