• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.28)
leyla ile mecnun
aynı gün aynı hastanade dünyaya gelen iki bebek yatak olmadığı için aynı yatağa yatırılır. doğar doğmaz birbirlerini buldu diyen aileler birini mecnun birinin adını leyla koyup beşik kertmesi yaparlar. aradan 25 yıl geçer. önce istemeselerde birbirlerini görür görmez aşık olurlar.
 1. ismail abinin o rengarenk kıyafetleri neden giydiğini merak etmişsinizdir. ben de merak ederdim. basit bir olay ancak bu kadar duygulandırabilirdi insanı.

  !---- spoiler ----!

  - baba, annem neden bizi terk etti?
  + daha renkli bir hayat istediği için oğlum.

  !---- spoiler ----!
 2. yeryüzünde yapılmış en güzel şey, kalabalık bir yerde aşina bir yüze rastlamak gibi leyla ile mecnun. gerek hikayesi, gerek karakterleri hababam sınıfı gibi uzun süre akıllarda çıkmayacak eminim.
 3. ilk gün denk gelip izlemiştim.planlı bi başlangıç değildi.ama hiç boşluk vermeden bitene kadar devam etti.hatta bittikten sonra bile...
  her gece hala izliyorum.nerdeyse atlamadan her gece.izlerken uyuyakalıyorum.kendimi yalız hissetmiyorum sanırım.ordakiler arkadaşımmış ben oralarda yaşıyormuşum gibi hissediyorum.ben bu diziyi gerçekten çok seviyorum ya...
 4. geçen gün yavuz abi'nin şiir okuduğu sahnelerden birisini izlerken babam da geldi izlemeye başladı. kendisi bu diziye bir türlü alışamayan insanlardan. aramızda şöyle bi muhabbet geçti:

  - şiir okuyan hırsız mı olurmuş çok saçma!!
  - baba ne biçim laf o, o öyle bir insan mı?
 5. zamanında yeni bölümünü bekleyen insanlardan olamadığım için çok ama çok üzgünüm.ama olsundu.şu an 46. bölümdeyim.hayatımdaki en güzel şeylerden biri haline geldi.öyle sahneler var ki kahkahadan kıvrandıran ; öyle sahneleri var ki hüngür hüngür ağlatan.

  !---- spoiler ----!

  "ben bu oyunu bozamam ki..."

  "öyle bir vur ki bana baba,göm beni buraya." (ağladım abi baya baya ağladım duduramadım gözyaşlarımı)

  !---- spoiler ----!

  dizide (dizi demek o kadar az kalır ki) öyle bir samimiyet etkisini gösteriyor ki sizi daha da içine çekiyor daha da bağlıyor kendisine.mecnunun bakışları , ismail abinin içindeki saflık , arkadaşlık ilişkileri öyle güzel anlatılmış ki...

  yönetmen onur ünlü'ye
  senaristi burak aksak'a bize böylesine muhteşem bir şey armağan ettikleri için tüm içtenliğimle teşekkür etmek istiyorum.burak...sen adamın dibisin.bu senaryo...

  leyla ile mecnun iyi ki var. he unutmadan söyleyim "çay erdal bakkalda içilir."
 6. dün kireçburnu sahilinden gemilere el salladım ismail gibi allı pullu takım elbisem yoktu ama tam onun durduğu yerde onun el salladığı gibi yaptım yani içimde aynı duygu vardı.. ''o gemi bir gün gelecek''

  hala yeri doldurulamayan dizi.
 7. kendi çölünde kaybolanların hikayesidir leyla ile mecnun.
 8. zaten dizinin bir başrolü iki tane de önemli karakteri ayrıldı. (leyla, arda, zeynep) buna rağmen çok güzel bir şekilde devam etti dizi. oyuncuların diziden ayrılma mevzusunu haberlerde görmeseydik, her şeyin senaryaya daha önceden eklenerek gerçekleştirildiğini düşünürdük.

  bir de aksakallı dede rolündeki köksal engür'ün uyuşturucu ile alakalı bir mevzudan tutuklandığı olmuştu o dönemde. üstüne dedelerden birisi de gerçekten öldüydü, hangisi hatırlamıyorum ama 2012 dede olabilir.

  tüm bunlara rağmen, burak aksak ve leyla ile mecnun ekibi yine en güzel işi yaptı. bu dizi belki onlar için küçük ama türkiye için büyük bir eserdi.
 9. trt de yayın yapıp trt ye gönderme yapan bir diziydi öylece kaldırılmayı haketmeyen bir diziydi içinizden bir diziydi samimi, sıcak...keşke bitmeseydi.
 10. Burak Aksak tarafından kitap olabileceği söylenen. kaynak