1. dontnod entertainment tarafından geliştirilmiş, episodic adventure oyunu. oyun beş bölümden oluşuyor ancak henüz ilk bölümü piyasada. ikinci bölümün bu ay içinde çıkması bekleniyor.

  oyunu max isimli genç bir kız olarak yaşıyoruz. yaşıyoruz diyorum çünkü oyun gerçekten insanı içine alıyor, karakterlerle bütünleştiriyor. bunu muhteşem grafiklerle veya kusursuz oynanabilirlik ile sağlamıyor. hikaye ve hikayeyi işleyiş biçimi çok başarılı. bu sayede kendinizi kaptırmış, acaba devamında ne olacak diye düşünürken buluyorsunuz. oyunda rewind diye bir özelliğimiz var. bu özellik zamanı geri almaya yarıyor. ben bu özelliği çok beğendim. bu tarz yaptığımız seçimlerin önemli olduğu, hikayenin seyrini değiştirdiği oyunlarda bazen bir seçimi yapmak içimize sinmez. bu özellik kendine güvenmeyen insanlara çok yardımcı olmuş.

  oyunun sitesi: http://lifeisstrange.com/index.php
  buradan satın alabilirsiniz: http://store.steampowered.com/app/319630/

  edit: ikinci bölüm çıkmıştır.
 2. başta basit gibi görünen oynadıkça kendine bağlayan hikayeli oyun.
 3. telltale games'in başlattığı biraz ticari bir furya olduğunu düşündüğüm bölümlük grafik macera türünün son halkası. tell tale games serilerine nazaran, daha zorlayıcı adventure'ın temeli olan tüme varım ve bulmacaların daha yoğun olduğu başarılı bir yapım. türlerin dışında yapımı enteresan bir noktaya taşıyan şeyse, fikir.max'in güçleri elbetteki. folk sanatçısı ben howard'ın da müziği serinin başında bize eşlik ediyor.
 4. 5 episode'a toplam 15 saat gömdüğüm ve parasını sonuna kadar hakeden bir oyun. şu aralar steam üzerinden indirimli alınabilir. telltale'sdan çıkan walking dead'e 30 dk dayanabilmiş biri olarak bunu çok sevdim. ön yargılı yaklaşmadan denemek lazım. atmosferi baya sağlam, karakterler de boş değil.

  seçim yaparken iyice kendimi kaptırmak için max'in kişiliğinde olsam nasıl cevaplar verirdim diyerek karar verdim. tabii max tam bir ergen olduğu için oyunun ortasında patladım ve tekrar mal olmasam ne cevap veririm şeklinde oynamaya başladım. bu şekilde katlanılabilir sonuçlar alabiliyorsunuz ve ilerki episodelerde "episode1'de niye öyle yaptım kafamı zikiyim" demeden rahatça oyunu oynayabiliyorsunuz. oyunu yaşıycam diye max olmayın, kendiniz olun.
 5. episode 1'den itibaren episode episode bekleyip oynadığım oyun. her bölüm sonrası net oha şeklinde bitirdim, yenisi çıksa da oynasam diye gün saydım. tabii yenisi çıkınca geçen bölüm napıyoduk ulan dediğim oldu, yine de bi anda gömersek tadının kaçacağını düşünüyorum çünkü episode tabanlı oyunlarda daha çok bir dizi havası var gerek atmosferi gerek olayları olsun... 5 bölüm de bittikten sonra feci boşluğa düşürüyor insanı bunu göze alarak oynayın*
  alp
 6. fahrenheit'dan bu güne (11 yıldır) atmosferik oyun severleri tatmin edebilmiş tek oyun.

  5 bölümlük ilk sezonu toplamda 15-16 saat süren oyunda, görseller, müzik, hikaye, seslendirme... hemen her şey oyunu yaşayabilmeniz için kurgulanmış. oyunu oynarken kendiniz bir banka oturmuş, iyi müzik eşliğinde gün batımını izlerken bulabiliyorsunuz.

  oynarken; (alışılmışın dışında) oyunda doğru ya da yanlış kararın olmadığını bilmelisiniz. yaptığınız seçimler sürpriz sonuçlar doğurabiliyor. seçimlerinizin hikayeyi nasıl etkilediğini izleyip tadını çıkarın.
 7. oyun dediğin stres attırmalı eğlendirmeli "sen oynamalısın" - "anlık olaylar gelişmeli"
  bu tarz senaryolu oyunlar dizi izlemeyi seven hatunlara yönelik bana kalırsa...
  "film izler gibi izleyeyim hemde arada bir tuşlara basayım " diyenler için birebir.
  hele bir de oyuna sen yön veriyorsun edası ile seçim yaptırmaları yok mu ...
  sonuçta farklı yollardan gidip milyonlarca insanla aynı finali paylaştığın dizimsi oyun diyebilirim.
 8. çok sürükleyici ve hiç beklenmeyen olayların geliştiği bir oyun. başlarda eğlendiren sonlara doğru ağlatan ve güzel mesajlar veren bir oyun. senaryolu oyun seviyorsanız tavsiye ederim kesinlikle.