1. 12.sınıf ileri matematik'te gördüğümüz ilk konu.
  ayrıca hocamız daha görevlendirilmediği için yarı kalan konum olarak da bilinir.

  ''a'' kişisine açık destek veremediğim için yarı kalan konum olarak da bilinir.

  buradan ''c'' kişisinin adına k*yim.
 2. ben bu konudan bir halt anlamadığım gibi türeve de mal mal bakmaktayım :(
 3. mantık olarak şöyledir; elimizde bazı verileri kullanarak fonksiyondan elde ettiğimiz yeni veriler söz konusu.
  genel bir ifade elde etmek için limit fonksiyonu kullanılır.
  mesela
  fibonacci sayıları 0, 1,1, 2 ... diye başlar ve sonraki sayı kendisinden önceki iki sayının toplamından oluşacak şekilde artar. (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181, 6765... şeklinde ) dizideki ardışık iki sayının oranı, sayılar büyüdükçe altın oran'a yaklaşır.

  eğer fibonacci sayılarının limitini alırsak sonuçta altın oranı buluruz.(tabi buraya böyle yazdım ama kolay değil, tek tek sonsuza kadar yeni fibonacci sayılarını bulup bölmeden sonuca ulaşmak şeklinde değil. limit alacak hale getirmek gerekiyor o sebeple matrislerle falan uğraşmak gerekiyor. burası üniversitede ilgili bölümün ilgili hocasına kalmış,o bile göstermeyebilir,zevk meselesi. lise matematiği bu kadar derin değil korkmayın )

  limiti konusunu ilk kez öğrenmeye başlamışsanız tavsiyem; günlük güzelce çalışın ve örnek sorular ile pratik yapın. sıkı durun! arkasından gelen türev ve integral konuları matematikte şimdiye kadar görülen konuların kullanılacağı yerlerdir. adeta rohirrim atlılarının org ordusuna daldığı gibi nice yiğit öğrenciyi yıkmış geçmiştir bu zalim konular.