• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
los cronocrimenes - nacho vigalondo
los cronocrímenes (türkçe karşılığı zaman suçları), yönetmenliğini ve senaristliğini nacho vigalondo'nun üstlendiği, bilim kurgu ve gerilim türlerindeki 2007 yapımı ispanya filmi. zaman makinesi aracılığıyla geçmişe dönen ve kendisiyle karşılaşan birinin yaşadıkları anlatılmaktadır.
(vikipedi)
 1. zamanda yolculuk temalı filmlerde ilk 3'üme girmeyi başarmış çok sağlam bir film. ispanyollara sizcede haksızlık etmiyor muyuz?
  abre los ojos'u cameron crowe'a yedirdik bunu cronenberg'e yedirmeyiz!

  bu arada filmle ilgili bir maruzatım var. izlemiş veya izleyecek olanların fikirlerini merak ediyorum.
  !---- spoiler ----!

  filmin sonunda hector genç kızın saçını kesip diğer hector'a yem etmeseydi diğer hector karısını kurtarma fikriyle zamanda geriye dönmek istemeyecekti ve şimdiki zamandaki gördüğümüz hector bu döngüden ve diğer hectorlardan kurtulmuş olacaktı. yoksa olmayacak mıydı?
  ayrıca filmin sonunda "yağmurun yağmasına daha zaman var" demesi için gelecekteki hectora şahit olup tekrar geçmişe dönerek ona göre plan yapması gerekmez mi? yani döngü devam mı ediyor?

  !---- spoiler ----!
  sde
 2. bunu arkadaşlarla izledik bi kere. hepsi film bitince bana sövmeye başladılar ve bi daha benim seçtiğim filmi izlememeye karar verdiler.

  neymiş film çok karışıkmış anlayamamışlar paşamlar. bunlara arka sokaklar falan izleteceksin sabaha kadar istedikleri bu.
 3. cronocrimenes novikov öztutarlılık prensibi üzerine kurulan bir hikaye anlatan bir ispanya filmi.

  cronocrimenes, teksas'daki austin şehrinde düzenlenen fantastic fest festivalinde en iyi film ödülünü almaya başarmıştır.

  ne yazık ki, bir ispanya filminin olmasına rağmen cronocrimenes ancak temmuz 2008'de ispanya'da vizyona girebilmişti. çok başarılı olduğu söylenemez (tam bir fiyasko aslında).
 4. güzel bir zaman yolculuğu filmi, gişe filmlerinden değil yani herkesin beğenisine hitap etmiyor, bunu izlettiğim biri çok güzel, müthiş diyebilir, bir diğer bu ne amk veya ben anlamadım bu nasıl film...