• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
love, rosie - christian ditter
cecelia ahern'in "where rainbows end" adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini christian ditter üstlenirken, başrollerinde lily collins ve sam claflin'in yer aldığı 2014 yapımı romantik komedi filmi.

film, çok küçük yaştan beri arkadaş olan rosie ve alex’in gelgitli, arap saçına dönmüş ilişkisini konu ediyor. 1. sıradandır fakat güzel bir sıradanlığı vardır. izlenebilir.
 2. başrollerinde açlık oyunları izleyenlerin aşina olduğu sam claflin ve phil collins 'in biricik kızı lily collins'in oynadığı klişelerin gözüne gözüne vuran romantikli, suratta aptal gülümseme oluşturmayı amaçlayan komedi filmi.

  filmin komedi kısmı çok da dişe dokunur değil açıkcası, daha çok "bir insan kendi elleriyle -uzun vadede- kendi hayatının içine nasıl sıçar?"ın filmi olmuş bu, bu esnada da bir takım romantiklikler var işte. başka birinin eline geçip saklanan mektuplar, birbirine aşık olup da itiraf edemeyen yakın arkadaşlar, boynuzlandığını anlayana kadar aşık olmadığı sevgilisini terk edecek cesareti olmayan erkekler, tam da düğünden önce gelen ilan-ı aşklar... daha bir dolu klişeye katlanırım, takmam ben klişe mılişe romantik komedi izleyesim var, diyenler için güzel bir seyirlik olabilir elbette. rosie, sana puanım: 4.

  trailer

  not: filmin uyarlandığı "where rainbows end" kitabının yazarı cecelia ahern aynı zamanda "ps, ı love you"nun da yazarı imiş.