1. fenerbahçe basketbol takımının 27 kasım 1987 doğumlu italyan oyuncusu
  2. bu aksam oynanan trabzon macindaki formu cok iyidi,hirsiyla takima muthis katki yapti. bu performansini cok ozlemistik.insallah artarak devam eder
  3. çocukluğunda jordan izlemiş ve kendisine örnek almış olma ihtimali çok yüksek. (renkleri , kas yapıları ve atletizmi farklı olsa da) aynı yumuşak bilek ve şutlarını geriye doğru sıçrayarak maksimum süre havada asılı kaldıktan sonra kullanıyor. sırtı dönük oyunda daha başarılı. bir röportajında farklı kültürleri tanımaktan keyif aldığını bu yüzden istanbul takımı tercih ettiğini söylemiş. değişik bir kişilik. yolda görsem güzel sanatlar fakültesi öğrencisi heykeltraş heralde derim. sporcudan çok sanatçı yoruma katılıyorum.
  4. doğru düzgün hiçbir takımda tutunamayan, sürekli olarak yaşadığı form düşüklüğü sebebi ile sezon boyu istikrarsız bir görüntü çizen ya da maç seçen basketbolcu. sadece dış görünüşü ile sanatçıya benzetilmesi ise ayrı bir komedi. gerçekten italyan sanatkarlar arıyorsanız eğer kendisinden küçük olan nicolo melli, danilo gallinari ya da abisi olan andrea bargnani örneklerine göz atın. hiç olmadı marco belinelli... dış görünüşünden bağımsız olarak gerçek sanatçı onlar.

    ayrıca havada asılı kalma hastası iseniz datome'nin poor game'lerine aşık olmak biraz vizyonsuzluk bence.
    hendi