• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
lütfen anneme iyi bak - kyung-sook shin
asya’nın en büyük edebiyat ödülü man asian literary prize, lütfen anneme iyi bak ile güney koreli yazar kyung-sook shin’e verildi. kyung-sook shin, lütfen anneme iyi bak romanı ile “man asian literary prize” ödülüne layık görülen ilk kadın ve ilk güney koreli yazar olma özelliğine sahip. kore’de 1 milyondan fazla satan, 16 dile çevrilen lütfen anneme iyi bak, anneliğe eşsiz bir ağıt.

yetişkin çocuklarını ziyaret etmek için geldiği seul’de kaybolan bir annenin ardından, aile üyelerinin yaşadığı pişmanlıkların ve iç hesaplaşmaların öyküsü bu. kore kültürü fonunda derin aile ilişkilerinin ele alındığı yürek burkan bir hikâye… sadece kore’de 1 milyonun üzerinde satan ve amerika’da yayımlanır yayımlanmaz büyük ilgi gören lütfen anneme iyi bak, okuru sadece bir arayış hikâyesine ortak etmekle kalmıyor, insan yüreğinin derinliklerine sarsıcı bir yolculuğa da çıkarıyor.

"etkileyici… ruhsal çözümlemeleriyle son derece dokunaklı… bu aile hikâyesi büyük yankı uyandıracak."
publishers weekly

"anneliğe eşsiz bir ağıt…"
the new york times book review

"lütfen anneme iyi bak sadece bir özlem ve arayış hikâyesi değil, bir kere eşiği geçtiniz mi, rahat yerlerinize bir daha dönemeyeceğiniz bir kapı."
jamie ford, amazon.com


(kitap bilgileri doğan kitabın internet sayfasından alınmıştır.)
  1. kitap bir annelik hikayesi. hiçbir zaman bir kişi olarak değil de hep anne olarak yaşamış kadınların hikayesi. çocuklar kitap boyunca annelerinin kaybolmuşluğunu, boşa giden hayatını keşfettikçe insanın boğazına bir yumru oturuyor. sanki kendi annenizin, anneannenizin hikayesini okuyormuşsunuz gibi insan kendini kötü hissediyor, anneliği sorguluyor.
    nedra