1. sokağı kapatıp davul zurna çalmak suretiyle yüksek dozda hoşgörü rüzgarı estiren faaliyet. gelin ve damata "bakın bütün bunları kolayca yapabiliyoruz, kimse de ses etmiyor, korkacak bir şey yok" mesajı vermektir. o yüzden salonda evlenenlerin 2-3 sene sonra çocuğu olurken sokakta evlenenlerin 9-10 ay sonra oluyor.
    abi
  2. mahalle düğünü ile evlenenlerin çocuğu olmaz inşallah. bu devirde kulağımızın dibinde bangır bangır çirkin şarkılar çalarak insanları niye rahatsız edersin ki. hayır bide orglar genelde saat 12 de toparlanıp gidiyor sonra bide "dümbekçi" diye bir kadın gelip saat 3 kadar da kafamızı o sikiyor.
  3. mahalle düğünlerinin olmazsa olmazı evlere şenlik şarkısı "anasını ormana ormana/ kızını da yorgana yorgana" benim favorim.

    hayatı tespih yapmışım sallıyormuşum" ve "yandan halimem yandan/seviyom seni candan/seviyosan candan/boşan gel kocandan" ise ankara'nın bağları"na tercih edilir.

    ankara'nın bağları da bizim gangnam style. aldı yürüdü, yürümez olaydı. kambersiz düğün olmaz gibi onsuz düğün olmuyor. düğünde içinde "ben sevdim eller aldı" cümlesi olan şarkı çalınması da bir garip değil mi?
  4. genellikle finallerime denk gelen düğün türü. başka zaman olsa güzel ama, ertesi günün sınavına çalışırken davul sesi uzaktan da olsa hiç hoş gelmiyor. :)
  5. işten yorgun argın gelip "a be kaynana n'aptın bize" sesleriyle uyumaya çalışmaktır.