1. "1950 yılında İstanbul'da doğmuştur. Ankara Atatürk Lisesi'ni, 1972 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni (İktisat ve Maliye Bölümü) bitirmiştir. Gazi Üniversitesi’nde Kamu Maliyesi dalında doktora yapmıştır. Yeminli Mali Müşavir ünvanına sahiptir.

  1972 yılından itibaren Maliye Bakanlığı'nda ve Hazine Müsteşarlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı'na atanmış ve 1997 yılı sonunda kamu hizmetinden ayrılmıştır. Kamu hizmeti sırasında Dünya Bankası'nda Türkiye adına "Guvernör vekili" ve "Guvernör" olarak görev yapmıştır. Eylül 1997'de Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine atanmış ve kısa bir süre bu görevde kaldıktan sonra istifa etmiştir.

  1998 yılında özel kesime geçmiş ve çeşitli finans kurumlarında yönetim kurulu üyelik ve başkanlıklarında bulunmuş, 2006 yılı itibariyle tam zamanlı bütün görevlerinden ayrılmıştır. Uzun süre köşe yazısı yazdığı Radikal Gazetesi'nden de 2011 yılı sonunda ayrılmıştır.

  Halen NTV ve CNBCe Televizyonlarında ekonomi yorumculuğu yapmakta ve Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesi görevini de yürütmektedir.

  Yayımlanmış 13 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır." *

  sıkı bir twitter kullanıcısıdır. yazılarını severek takip ediyoruz. twitter adresi
 2. kendisi "stiglitz arkadaşım" ayarında, görmüş geçirmiş değerli bir ekonomist olmasına rağmen, blogunda 18-20 yaşındaki ekonominin e'sini bilmemesi bir yana, bilebilmesi mümkün dahi olmayacak zeka seviyesindeki veletlerin basit ve gereksiz sorularına dahi zaman ayırarak, içtenlikle cevaplar yazan değerli bir insandır. her ne kadar kendisini fazlaca keynesyen bulsam da, verdiği bilgilerden ve analizlerinden çok faydalandım ve faydalanmaya da devam ediyorum.
  bu arada dolar tahminine fazlaca güvendim kendisinin. belki de ilk defa bilimsel verilerin ötesinde, inanç ile, güven ile bir kişinin dediğini yapıyorum umarım yanıltmayacak bizleri. seni seviyoruz hocam.