• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
man on fire - tony scott
yıllar önce ordudaki özel bir birlikte görev alan creasy, bu günlerden kalan kötü anılarını silmekte ve yeni hayatına adapte olmakta zorlanmaktadır. geleceği belirsiz bir haldeyken meksika sınırında eski arkadaşı rayburn ile karşılaşır ve bu sayede bir koruma görevlisi olarak bir iş bulur.
 1. denzel washington - tony scott sanırım birlikte çalışmasından en çok keyif aldığım iki insan. televizyonda rastlasanız yirmi dakikasını seyredip pür aksiyon filmi kabul edebilirsiniz ama bundan daha fazlası var bu filmin içerisinde. zaten filmin damar müziklerini lisa gerrard yapmış ki kendisini gladyatör filminden de biliyoruz. ağlatıyor.
  denzel washington iyi güzel oynamış ama christopher walken'ı unutmamak lazım, zaten kendisi yaşayan efsanedir. dakota fanning de bu filmle sinemadaki yükselişini sürdürmüştür. ha bi de marc anthony oynuyor lan filmde, ne işin var olum senin müziğine baksana derdim ama iyi oynamış saygı duydum.

  şunu da eklemem lazım tam bir max payne havası aldım bu filmde denzel washington'dan. ne kadar film çekilirken bu rol için başka isimler ilk planda düşünüldüyse de denzel cuk diye oturmuş rolün hakkını fazla fazla vermiştir.
 2. bu kadar siradan bi hikayeye sahip 2.5 saatlik bu filmi nasil boyle bi kerede izleyebildigimi bilmiyorum, hollywood isi biliyor demek. filmde en sevdigim yer sonlara dogru creasy'nin elindeki yaralarin nasil olustugunu gordugumuz yer oldu... ilk andan beri dusunuyordum, ulen bunlar ne bicim yara diye...

  yalniz `dakota fanning` ve benzeri cocuk oyuncularin bu buyumus de kuculmus karakterleri bana oldukca itici geliyor... arkadasim cocuk bu yaf, zaten biz her turlu severiz, ama maasallah filmdeki en filozof karakter yapmislar...

  02-05-2012