1. 1927 doğumlu kadın ressamdır. Margaret Ulbrich ve Margaret Keane olarak da bilinir. Yaptığı büyük gözlü çocuk portreleri ile ön plana çıkmıştır. Margaret Doris Hawkins yaptığı çocuk portrelerinde kızını da resmetmiştir.

  Margaret Doris Hawkins'İn yaptığı ikinci evlilikte eşinin kadın sanatçının eserlerinin satılmayacağı düşüncesi üzerine "Keane" olarak imzaladığı büyük gözlü portreleri eşi kendisi yaptığını öne sürerek sanat galerilerinde satmıştır. Ancak bu portreler sanat dünyasında pek çok tartışma yaratmıştır. Dönemin sanat eleştirmenlerinden bazıları bunun amatörce ve kendi aralarına yakışmayacak bir sanat olduğunu ileri sürmüştür.

  Eşi Walter Keane ile kendi galerilerini açtıklarında Margaret uzun süren çalışmalardan ve insanların kendi çalışmlarından dolayı eşini tebrik etmesinden etkilenerek otoportresini hazırlamıştır. Ve "Keane" imzasını Walter Keane kullandığından yeni yaptığı yetişkin portrelerini "mdh keane" olarak -kendi baş harfleri ile- imzalamıştır.

  kocasının ona ve insanlara söylediği yalanlardan sonra Margaret Doris Hawkins boşanma kararı almıştır. Bunun üzerine görülen dava sadece boşanma davası olamamıştır. Margaret Doris Hawkins çizdiği resimlerin haklarını hakimin önünde de resmederek kazanmıştır. Eski eşi Walter Keana hapise girdiği sırada bile hala resimlerin ona ait olduğunu iddia etmiştir.

  big eyes.
  margaret doris hawkins.
  mdh
  mdh