• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.67)
marina - stijn coninx
salvatore granata eşi, oğlu ve kızıyla italya'nın kalabriya bölgesinde yaşayan oldukça fakir bir adamdır. bir gün bir göçmen işçi olarak kömür madeninde çalışmak için belçika'ya gitmeye karar verir. belçika'da üç yıllığına çalışacak ve 9 yaşında bir çocuk olan oğlu rocco’ya bir demirci atölyesi almak için çok para kazanmayı istemektedir ancak her şey planlanıldığı gibi mi olacaktır? gerçek bir hikayeden esinlenilmiş olan film bir azim ve kabul görme mücadelesini işlemektedir..
 1. 2013 yılı belçika yapımı son zamanlarda izlediğim en güzel film.

  film, gerçek olaylardan esinlenerek 2. dünya savaşı sonrası italya'nın güneyinden kömür madenlerinde çalışmak üzere belçika'ya göç eden bir aileyi ve tüm olumsuz şartlara rağmen müzisyen olan rocco'nun hikayesini konu ediniyor.
 2. Rocco granada'nın ikinci dean martin olmasını anlatan film bende yeri başkadır bazı filmlerde kendimizden birşeyler buluruz ya bu filmde onlardan biri benim için.

  üniversite için yurt dışına çıktığım zamanlarda bize yapılan ırkçılıkların yeni olmadığı her zaman her yerde ister ırk ister din olarak karşımıza çıkabileceğini gösterdi bana, sadece bir biyografi filmi değil aynı zamanda gurbet hayatı yaşayanlar için ilham veren mutlu eden bir film, başarının sırrı pes etmemekte sanırım.

  Bonus olarakta ;

  Rocco granada - Buono sera

  Rocco granada -