1. 8 vagonlu trenler manevra yapamadığı için kullanılamayan, şimdilik kullanılan 4 vagonlu trenlerin de işe gidiş ve geliş saatlerinde gün geçtikçe metrobüsü andırmaya başladığı ulaşım aracı.
  2. kullanılan beton kalitesi itibarıyla 120 sene ömrü olan projedir, 120 sene içinde periyodik olarak sağlam bakımlar görmediği sürece patates olmaya mahkumdur.

    güvenilir mi tartışmasına gelince kanımca güvenilir, zira türk mühendislerin staj alanı gibi bir şey oldu, japonlar yaptı burayı. tuzlada betonları döküldü, tüpler hazırlandı, oradan deniz yoluyla getirilip batırıldı. 13 parçadan oluşuyor toplamda, 11'i batırma tüp. iki uçtakiler de kazılarak hazırlandı. uzunluğu yaklaşık 1300m, yani her tüp 100m gibi birşeye tekabül ediyor.

    kazılarda pek çok tarihi eser bulundu, müze açıp sergilenecek diyorlar.
  3. her gün kıtalararası yaptığım yolcuğumun vazgeçilmez taşıtı. çok hızlı ve inanılmaz zaman kazandırıyor. geçenlerde elektrik kesintisinden dolayı (!) çalışmayarak beni yarı yolda bırakıp korkutsa da aramız iyidir kendisiyle.
  4. iyi güzel ama içine girince rutubet kokuyor :(
  5. açılmasıyla beraber 08:15 kadıköy beşiktaş vapuruna yetişme zorunluluğumu kaldıran toplu taşıma sistemi. her sabah 20 dakika daha fazla uyumamı sağlamıştır.