• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (4.50)
Yazar sarah jio
mart menekşeleri - sarah jio
bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar emily wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

büyük yengesi bee, mart ayını bainbridge adası'nda geçirmesi için onu davet eder. emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… ilk kitabı mart menekşeleri ile library journal en iyi kitap ödülü'ne layık görülen sarah jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.

"aşk, tarih ve gizem… daha ne olsun? mart menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman."
jodi picoult

"tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz."
library journal
  1. kardeşimin ısrarları üzerine okuduğum, hem yeni kitabı için ilham yakalayamayan hem de boşanma aşamasında olan yazarımızın yengesinin adadaki evine gitmesini, burada hem bir aile gizeminin hem de bir aşkın peşinde koşturmasını anlatan hikaye.

    aslında ödül falan da almış ama bana çok yüzeysel geldi açıkçası. hani sabun köpüğü tabir edilen cinsten. plaj kitabı diycem ama bence plajda okuyacak da daha güzel kitaplar mevcut. kitabı baya gömmüş gibi oldum ama sonuç olarak okumazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz.