• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
masallar - bill willingham
masallar ile başladı hayal kurmalarımız. güzel prenses, yakışıklı prens, kötü kraliçe, hain kurt vs. vs... masallar yüzünden inandık hep iyi sonlara... belki de o yüzden hâlâ "niye olmasın demelerimiz".

yakışıklı prens, güzel prenses, devler, büyülü yaratıklar… tüm masal kahramanları yaşadıkları diyarları terk etmiş ve new york'ta kimliklerini gizleyerek yaşıyorlar. artık hepsi modern yaşamın kurallarına uymak zorunda. aralarındaki sorunları çözmek için basit bir örgüt kurmuşlar ve başında tanıdığımız kişiliğinden çok farklı otoriter bir kadın duruyor; bayan pamuk ya da sizin çok iyi bildiğiniz adı ile pamuk prenses!! asayiş ise hain kurt'tan soruluyor.

orijinal ismi fables, biz onu masallar yaptık. çizgi roman piyasasının en önemli ödüllerinden biri olan eisner'i 14 kere kazanmış olan bir seri… hayal kurmaya devam eden herkesi çağırıyoruz.

(tanıtım yazısından)
  1. sandman geleneğine yakın bir seri olan fables serisi pek çok farklı ülkenin masallarını ve karakterlerini aynı senaryo içinde birleştiriyor. bu senaryoyu bir de günümüz dünyasına taşıyor. sırıtabilecek ya da oturmamış durabilecek böyle bir konsepti oldukça iyi kotaran bu seri son dönem çizgi roman sanatının iyi örneklerinden bir tanesi.