• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.88)
masum
kadrosunda haluk bilginer, nur sürer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin gibi isimlerin yer aldığı türkiye'nin ilk online dizisi.
 1. türkiye'nin ilk online dizisi olacak ve blutv'de yayımlanacak olan yapımın adı. senaryosundan oyuncularına kadar bakınca bayağı ses getireceğe benziyor, berkun oya'nın yazdığı, seren yüce'nin yönettiği dizide haluk bilginer, nur sürer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin gibi isimler var. ocak 2017'de yayına başına başlayacak olan dizi, 60'ar dakikalık 8 bölümden oluşacak.
 2. dizi selda bağcan'ın sesinden katip arzuhalim türküsü ile başlıyor.
  henüz iki bölüm izledim görüntü, ses, mekan, kurgu, senaryo ve oyunculukları mükemmel izlediğim iş dizi film değil sinema filmi o derece kaliteli. ve izlerken uzun zamandır bol sigara içilen, bol alkol içilen ve küfürlü samimi sohbetlerin olduğu dizilere ne kadar hasret kaldığımı hissettim.
  dizi polisiye drama ancak yer yer gerilim sahneleri de var. dizi ilerledikçe karakterleri çözmeye çalışıyorsunuz ancak her seferinde farklı bir sürprizle karşılaşıp ters köşe oluyorsunuz.
  oyunculuklara bakıldığında haluk bilginer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin, nur sürer, tülin özen her biri harika iş çıkarıyor izlediğim iki bölümde okan yalabık çok ön planda yalabık'ın rolü senaryoda kilit bir nokta şu an için izlediğim bölümlerde hikaye tarık (okan yalabık) üzerinden ilerliyor.
  yani bu diziye türk dizisi demeye dilim varmıyor çünkü son dönem çıkan türk dizilerine bakınca bu dizi de türk dizisi "içerde " denen ucube de türk dizisi aynı kefeye koymak hakaret olur.
 3. üyeliğimi aldım ve bu akşam izlemeye başlayacağım. hakkında yapılan yorumlar genel olarak çok iyi olduğu yönünde zaten kadroya bakınca insanın aklı gidiyor. tek üzüntüm kısa sürmesi ama olsun böyle kaliteli yapımlar izleyeceksek kısa olmasına da razıyım. umarım behzat ç. bunun gibi kısa da olsa çekilir zira 'çok özledik amirim'

  *izledikten sonra editleyeceğim.
  ** izledim. oyunculuk olarak konuşursak çok ama çok kaliteli. senaryoda eksik çok be finali tatmin etmedi. bunlara rağmen desteklenmeli ve böyle yapımlar çoğalmalı.
 4. ikinci sezonu olacak mı, olacaksa kaldığı yerden mi devam edecek diye merak ettiğim dizi. belki ne bileyim true detective gibi yaparlar, her sezon farklı polisiye, bilemedim. neyse az önce 8. bölümü bitirdim, genel itibariyle sevdim, sürükleyici buldum, ama birkaç itirazım var. izninizle spoiler arasında belirteyim.

  !---- spoiler ----!

  öncelikle gözüme çarpanlardan biri, çoğu yerde gereksiz, sahneleri aşırı domine eden gerilim müzikleri var. beni rahatsız etti bu. ayrıca yine aşırı kafa yaralanması var. yani böyle felsefi bir anlamı falan yoksa çok komik, sürekli kafaya girişiyor insanlar. yalnız dizide ölenlerin hiçbiri de kafa yaralanmasından ölmüyor, o da ilginç. onun dışında yusuf'un komiser biraz zorlama olmuş. sonra cinayet masadan emekli komiserin çocukları cinayet bile işleyemiyor. ikisi de beceriksizlikte everest. bunların dışında güzel. izlemeden spoilerı okuyorsanız gidin izleyin.(*:kıps)

  !---- spoiler ----!
 5. ilk yayınlandığında izlememiştim şimdi televizyonda denk geldim. haluk bilginerin rakısını sigarasını buzluyorlar, argosunu bipliyorlar seversem internetten bulup devam ederim sanırım böyle hoş değil. şimdiye kadar haluk bilgilerin beğenmediğim işi olmadı bu da sadece kadrosuyla bile izlenilebilir gibi görünüyor. en kötü haluk bilgilerin konuşmalarını dinlerim olabilir.