1. 5 senede bitirebildiğim bölüm. türkiye de hakettiği değeri görmediğini söylememe gerek yok zaten. mesleki açıdan bakarsak, bölümün kamuda kadro tahsisi yok denecek kadar az o yüzden mezunlar 4001 kodunun müdavimidir(bu sebepten iibf ciler sevmez bu dahi çocukları). programcılık ve bankacılık alanlarında diğer bölümlerin yancısıdır(bu sebepten mühendisler ve yine iibf ciler sevmez). son olarak formasyon yaması yüklenerek eğitim fakültesine alternatif olur(evet öğretmenler de sevmez). peki bu bölüm mezunu zeki çocukların asıl mesleği nedir?(bkz: nereye sıçacaklar) evet bu gençler sadece bilim adamı olmak için yetiştirilir ve piyasaya sürülürler. tabi güzel ülkemde tübitak, üniversiteler, meb, ösym vs. ilahiyat mezunlarına verdikleri kontenjan kadarını bu bölüme vermeye gerek duymadıkları için mezunların çoğu arz fazlası olur ve mutluluğu başka yerlerde arar. demem o ki genç arkadaşım matematiği çok sevmiyorsan ve idealist bir karakter değilsen bu bölümü yazma, git mühendislik oku, iibf oku, at antrenörlüğü oku ya da(bkz: #fen edebiyat mezunlarına 30 bin kadro) . bi de hani o dersten yarım saat önce gelip ön sıralarda yer kapan tipler var ya çok da bi halt olmadı onlardan, onlar gibi olmayın.
  2. zamanında tıpla puanları kafa kafaya giden bu bölüm, şimdi yerlerde sürünüyor. neden. çünkü bilimi öldürdüler. bilim insanının değeri kalmadı malesef.

    evet, zor bir bölüm ve evet, bitirdikten sonra da hiçbir şey olamıyorsun. hele bu devirde. eğer idealist biri değilsen bence boşver. biz olduk da n'oldu.