1. eski romantik komedi oyuncusu. sigara içişine özenen milyonlarca gencin zehirlenmesine neden olan, geçen senenin rust cohle'si. ayrıca;
  (bkz: dallas buyers club)
  (bkz: interstellar )
 2. true detective in rust ı adam bir çekiyor sigarayı sanırsın içinde kara delik var...ama hakkını vermek lazım sigarayı çok karizmatik çekiyor...
 3. filmografisi başarılı olan bir adam.
  ama onu her zaman dazed and confused'dan bir sahneyle hatırlayacam.
  alright alright alright..

  bu arada yorumlarda herkes aynı espriyi yapmış ama yine de komik,
  "that's what i love about interstellar travel, they get older, i stay the same age"
  lol
 4. true detective deki rush ı mükemmel oynayan oyuncu. ses tonu bir değişik ama bana çekici geliyor nedense.
  uzun saç da çok yakışıyor
 5. dallas buyers club filminde ki hali çok acayipti film için 60 kilolara düşmüş, kaslı fit vücut ne hallere gelmiş. bu iş aşkının sonunda jared leto ile beraber oscar heykelciğini aldı.
 6. ben ise onu hep leo ile karşılıklı sol göğsüne vurarak le hanım türküsüne eşlik ederken hatırlayacağım dediğim aktör https://www.youtube.com/watch?v=zsgucjvda5e :))

  şaka bir yana rust cohle dur.

  !---- spoiler ----!

  alıntı

  !---- spoiler ----!

  "bence insan bilinci evrimde trajik bir şekilde ilerledi, çok fazla bilinçlendik. doğa kendinden bağımsız bir bakış açısı yarattı, bizler doğa kanunlarına göre var olmaması gereken yaratıklarız. hepimiz bir yanılsama içindeyken, duyusal deneyimler ve hislerin gelişimi sayesinde birey olduğumuzu sanan fakat aslında bir hiç olan bireyleriz.

  bence türümüzün yapması gereken onurlu davranış, programlamamızı reddedip üremeyi durdurmak ve hep birlikte soyumuzu tüketerek kardeşçe bu haksızlığa bir gecede son vermektir."

  https://www.youtube.com/watch?v=a8x73uw8hjk

  !---- spoiler ----!

  alıntı

  !---- spoiler ----!