1. güzel bir blog sitemsi. ilgi alanları çeşitli kategoriler olarak ayrılmış, kendi profilinizi oluşturup yazılar yazıyorsunuz. elegant tasarımı ve kitlesi sayesinde içeri adım atan herkes kendini profesyonel yazar zannediyor ve yazmak istiyor. sanırım sitenin 1 numaralı momentum kazancı da buradan geliyor.

    şahsen, türkiye'deki "interaktif sözlük" konsepti medium.com'un yurtdışında yarattığı etki ile aynı. ben olsam youreads'e tercih etmem kendisini.
  2. twitter kurucularından evan williams tarafından 2012 de kurulmuş olan, okunabilirliği en üst seviyeye çıkaran tasarımıyla beğenerek takip etttiğim blog platformu. kendi alan adını alıp yazmaktansa buraya yazmak daha iyi. sade ve kullanışlı arabirimiyle yazmanın da çok keyifli olduğu kesin. henüz bir şeyler karalama durumum olmadı ama blog tutacak olsam, ya da makale yayınlayacak, burayı tercih ederdim. gördüğüm kadarıyla daha çok startup yazıları yayınlanmakta. karıştırınca farklı, güzel yazılara rastlamak mümkün. türkçe yazı tarafı zayıf henüz. değeri bilindikçe artacaktır diye düşünüyorum.

    https://medium.com/turkce