1. kendisi için söyleyebileceğim tek sıfat "trajikomik" olan insanımsı yaratık. ankara'da yaşayanlar daha iyi bilir.
 2. türkiye cumhuriyeti başkentinin 22 yıllık belediye başkanı. öyle tencereye böyle kapak.
  1984
 3. bazı uygulamalarına, yaptıklarına bakınca çok değişik bir insan olduğuna kanaat getirdiğim kişi. istanbul'da i. melih gökçek'i dinlemek eğlenceli oluyor ama ankara'da kim hakkında konuşsa pek iyi şeyler demiyor. benim çözemediğim o zaman bu adam kaç senedir nasıl oy alıyor? gerçi son seçimlerde durum biraz farklıydı.
  en son ankara'ya girenlerden para alınsın tarzı bir açıklamada bulunmuştu. birçok yerde genel kanı ankara'dan çıkanlardan para alınsın şeklinde. o da ayrı bir durum :)
 4. ankarada herkesin nefretine rağmen sırf girdiği partiden ve belediye seçiminde dahi melihe ona buna bakmadan sadece reisi cumhuruna oy veren sığırlar yüzünden yıllardır bu dönem son diye diye seçilen ve seçilmeye devam edecek olan kişi. ne vizyon var ne belediyecilik anlayışı ne hizmet ama sorsan çok iyi başkan sürekli çalışır. ankara karayalçın döneminden sonra ilk raylı sistemi geçen yıl hizmete geçirdi açılmasıyla birlikte su aldı göle döndü ve onu da bakanlık yaptı bu değil. keçiören metrosu desen zaten sagrada familia ile yarışıyodu en son açılma konusunda, altyapı desen kim demiş ankarada deniz yok diye gel bi gör yağmur sonrası. toplu ulaşım mükemmel 23.30 dan sonra dışardaysan sıçtın ya taksicinin vicdanına kaldın ya da tinercilerle falan muhabbet ede ede eve yürürsün çok hoş sohbet çocuklar. elektrik ya da su kesintilerini ya da diğer olmusuzlukları zaten 3 harfliler yapıyo geçen açıkladı kendisi de. daha çok uzar da sıkıldım yazmaya.
  wtf
 5. diğer adı ankara olan melihland in başkanı
 6. her aklı başında ankaralı gibi ismini duyunca bir gıcıklandigim 22 yıllık belediye başkanımızı yeni yaşadığım yer dolayısıyla şu an ozlemle anmaktayim!!!!. hiçbir uyarı yapilmadan her gün kullandığım yol 1 ay önce kapatıldı ve yolun tek alternatifi koca taş parçalarının olduğu tarla icinde bir garip yer. ne zaman acilacak diye sorunca 6 ay sonra, bilmiyorum, yağmur nedeniyle çamur olmuş iyice bataklık diyorsun banane diyen yetkili vs. .( asfalt, çöp, su falan konusuna hiç girmiyorum. )

  tamam ankara'da metroda şemsiye açardik. karayollarında doğal şelale oluşurdu. alt geçitlerde balık adamlar dalış yapardı falan ama en fazla 2 günde eski haline dönerdi. kisaca ahhhhh melih gökçek kıymetini bilememişim.
 7. ankara'ya deniz getirebilmiş efsane belediye başkanı *
 8. iiiiiiiiiii melih gökçek lütfen...

  adamın tam adı bu.
 9. her adı geçtiğinde yüzümde bir tebessümle hatırladığım bir hatıra;

  gökçek, bir programda, o zamanki finansal sıkıntıların kendisinden önceki yönetimin (murat karayalçın'a atıf) borçlarından kaynaklandığını ifade eder.

  twitter'daki yorum beni benden alır;

  "sayın gökçek, sizden önce ankara'da germiyanoğulları vardı."
 10. köprülü gökçek paşa dır adı aslında. güzelim ankara'yı köprüler ve ucube sayılacak heykelimsi dinorozlar ile mahvetmiş şahsiyettir.