1. hiçbir vasfı, umursanmak için sebebi olmayan kişilerin, tepeden inme güçle tanıştıkları takdirde, bu gerçeği görenlere verdiği öfke dolu tepkilerden biri.
 2. maalesef öyle olacak
 3. ankara'yı parsel parsel satan birinin beyanı.
 4. tam da bir ankara beyefendisi'ne yakışır bir açıklama.
 5. demokrasiyi sadece kendine oy verenlerin düşüncelerini dinlemek, önem vermek olarak algılayan, kendinden farklı hiç bir düşünceye saygısı olmayan, toplumun kutuplaşmasına sebep olan birinin beyanı.
 6. bu adam dediyse ben artık umudumu yitirdim. kendisini bilen bilir,asla böyle iddialı cümleleri emin olmadan kurmaz. allah düşer bu adam düşmez, cümle evren bu adam üzerine yaratılmıştır. o her zaman kazanandır,muktedirdir. asla batacak gemiye binmez. sırat kopsa yine düşmez. sonumuz hayrolsun.
  cakal
 7. anayasanın "devam et geliyorum! " demesiyle devam edecek ve "gelmesiyle" nihayet bulacak olayın girizgâhıdır. sonrası hepimiz için sigara, soğuk duş. klasik.
 8. şehri age of empires oynarmış gibi saçma sapan yönetmesini geçtim,
  bir de şahin k. filmlerine replik yazıyormuş gibi söylemlerde bulunması durumu.

  bunca yıldır seviyeyi bu kadar rezil bir noktaya düşürmemişlerdi siyaset içerisinde. "daha ötesi olamaz" dediğimiz her anda çok çok daha rezil ve kepaze söylemlerle üsluplarla muhatap olmak zorunda kalıyoruz.