1. henüz 19 yaşındayken bisikletle geçirdiği kazanın sebep olduğu bir göz rahatsızlığından ötürü konserlerinde, fotoğraflarında devamlı güneş gözlüğü takan caz müzisyeni. siyahi sesi güzel, kendi ise bir başka güzel bir kadın.
 2. müziğin frida'sı olan büyülü sesin sahibi bu kadın aynı zamanda inanılmaz bir hayat hikayesinin de kahramanı.

  geçirdiği korkunç bir trafik kazası sonucu iki yerden kırılan leğen kemiği ve geçirdiği beyin travması göz önünde bulundurulduğunda melody’nin aslında yaşaması bile bir mucize olarak değerlendirilebilir. geçici hafıza kayıpları, sese ve ışığa karşı aşırı hassasiyet de bu kazadan melody gardot’ ya yadigâr kalmış.

  küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı olan yeteneğini aynı zamanda terapi olarakta kullanan melody, tüm bu sorunları kendi deyimiyle her gün everest dağına tırmanır gibi aşmış.

  yaşadığı hafıza kaybı ve ifade zorluğu gibi sıkıntıları müzikle atlatacağına inanan bir tıp adamının sayesinde, kendi deyimiyle bitkisel dönemini, yattığı yerde kendini müzikle ifade ederek, besteler yaparak geçirmiş. bu arada her ne kadar piyano çalsa da bugün sıklıkla çaldığı gitarı gerçek anlamda yattığı yerden öğrenmiş.

  19 yaşında konuşmakta dahil tüm hayatı yeniden öğrenmek zorunda olan bu kadını şimdi bu büyülü sesiyle; hayranlıkla dinliyorum.

  our love is easy - melody gardot