1. “…kuşları boğdular, çimenleri söktüler, yollar çamur içinde kaldı… dünya değişiyor dostlarım. günün birinde gökyüzünde, güz mevsiminde artık esmer lekeler göremeyeceksiniz. günün birinde yol kenarlarında, toprak anamızın koyu yeşil saçlarını göremeyeceksiniz. bizim için değil ama çocuklar, sizin için kötü olacak. biz kuşları ve yeşillikleri çok gördük. sizin için kötü olacak. benden hikâyesi…” (son kuşlar) sait faik
    ünlü öykücümüz sait faik abasıyanık’ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçkiyle bu oyun; müzik, dans ve görsel efektleriyle genç seyircimizi edebiyatla buluşturmayı hedefliyor. yanınızda başkalarının okumaktan zevk alacağını düşündüğünüz ve devlet tiyatroları’nın başlattığı kitap kampanyasına bağışlayacağınız bir kitap getirmeyi unutmayınız… (tanıtım yazısından)
  2. tanıtım yazısında her ne kadar sait faik'in hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçki dense de sait faik'in kurmaca bir karaktere dönüştüğü tek kişilik oyundur kendisi
    eserlere gelince bol alıntılıdır, her sait faik-sever izlemelidir bence
  3. irfan şahinbaş sahnesinde büyük bir hevesle gidip hayal kırıklığına uğradiğım oyundur.sait faik denince ilk akla gelen şey samimiyetken erdinç doğan ne yazık ki bunu başaramamıştır.karakteri içselleştirememiş ve adeta yalan dünyadaki çağataya benzemekten öteye geçememiştir. ( ayrıca kendisi mehmet pışkine benzemektedir .)
    bulut
  4. sevdiceğimin bana doğum günü hediyesiydi. edebiyat ve tiyatronun birlesimi güzel bir oyundu.
  5. tek kisilik olmasına rağmen beni büyülemis bir oyundur, sait faik sevdamdan mıdır erdinç doğan'ın unutamayacağım performansından mıdır nedir, milyon kez daha olsa giderim, biletlerinin pesindeyim.