1. tamam artık bugünlük konuştuğumuz yeter zaten yazacak bişey de bulamıyorum. cevap verip de beni zorlama manasına gelir.
 2. yüzyüze konuşmaya gülücükle karşılık vermek gibidir.
  bazen gerçekten gülümser kişi, bazen sahte bir gülümsemedir bu.
  mesajda gülücük ile ifade edilen simgelerin de yüzyüzeyken konuşmaya karşılık verilen gülücük de sahte mi gerçek mi olduğunu anlamak neredeyse imkansız olan ifadelerdir bence (neredeyse diyorum, yüzyüze iken insanın gözlerinin içinden anlaşılabiliyor zaman zaman).
  (bkz: yazıda ifade simgesi kullanmak)
 3. ya karşındakine sinirlenmişsindir küfretmemek için hadi s*ktir git minvalinde bir sırıtıştır o yahut muhabbet artık bitmiştir iyi o zaman görüşürüz diyerek muhabbeti bitirme alışkanlığın yoktur o yüzden muhabbeti sonlandırmak için koyarsın ya da cidden diyecek bir şey bulamamışsındır.
 4. :)
 5. ne var bunda anlamadım yani. her yerde de eleştiriliyor. yazılan uzun şeye sadece gülme işareti göndermek kabalık olur bence de. o konuya kesinlikle katılıyorum fakat konuşma bittiyse ve yazacak bir şey yoksa nezaketen yapılması gerekir bence. hımm yazmaktan iyidir. ayrıca insanı başından atmakla ne ilgisi var. hiç ya. neyse sakinim :o
 6. "kısa kes, yeter bu kadar muhabbet." demek isteyen insan beyanı...