1. bilgiye göre gülücük işaretleri kullandığımız zaman ne söylediğimiz hakkında hiçbir fikrimiz yok!

  gülücük işaretlerini günlük yaşamlarımızda gitgide daha fazla kullanıyor olduğumuz inkâr edilemez. oxfor sözlükleri, 2015’te yılın kelimesi olarak “mutluluk gözyaşlarına sahip yüz”ü seçmişti ve şimdi ebeveynlerimiz bile bu sevimli resimleri mesajlaşmalarına dahil ediyorlar.

  dilbilimcilerin gülücük işaretlerini mısır simge yazıları ile karşılaştırmaları ve onları, yazılı kelimeleri geride bırakmaya başlayan “yeni bir dil” olarak adlandırmalarıyla, gülücük işaretleri gerçekten daha iyi iletişim kurmamızda bize yardımcı oluyorlar mı? yeni bir çalışmaya göre cevap, tam olarak değil. aslında, araştırmanın gösterdiğine göre hepimizin gülücük işaretlerini çok farklı şekillerde kullanıp algılamasıyla, büsbütün bir iletişim eksikliği oluşuyor.

  kaynak:sciencealert
 2. tamam artık bugünlük konuştuğumuz yeter zaten yazacak bişey de bulamıyorum. cevap verip de beni zorlama manasına gelir.
 3. yüzyüze konuşmaya gülücükle karşılık vermek gibidir.
  bazen gerçekten gülümser kişi, bazen sahte bir gülümsemedir bu.
  mesajda gülücük ile ifade edilen simgelerin de yüzyüzeyken konuşmaya karşılık verilen gülücük de sahte mi gerçek mi olduğunu anlamak neredeyse imkansız olan ifadelerdir bence (neredeyse diyorum, yüzyüze iken insanın gözlerinin içinden anlaşılabiliyor zaman zaman).
  (bkz: yazıda ifade simgesi kullanmak)
 4. ya karşındakine sinirlenmişsindir küfretmemek için hadi s*ktir git minvalinde bir sırıtıştır o yahut muhabbet artık bitmiştir iyi o zaman görüşürüz diyerek muhabbeti bitirme alışkanlığın yoktur o yüzden muhabbeti sonlandırmak için koyarsın ya da cidden diyecek bir şey bulamamışsındır.
 5. :)
 6. tek kelimeyle eğer ki karşınızda az önce tartıştığınız kız arkadaşınız varsa o yollanan gülücük değil aslında bir küfürdür. o günleri atlattığım için mutluyum.
 7. ne var bunda anlamadım yani. her yerde de eleştiriliyor. yazılan uzun şeye sadece gülme işareti göndermek kabalık olur bence de. o konuya kesinlikle katılıyorum fakat konuşma bittiyse ve yazacak bir şey yoksa nezaketen yapılması gerekir bence. hımm yazmaktan iyidir. ayrıca insanı başından atmakla ne ilgisi var. hiç ya. neyse sakinim :o
 8. "kısa kes, yeter bu kadar muhabbet." demek isteyen insan beyanı...