1. her ikisinden de gelenler ne oluyor? insanları sınıflandırmaya ne meraklıymışsınız siz arkadaş. sanki sözlük tapulu malları. ekşi'yi beğenmezsiniz bir de. açılan bazı başlıklara bakıyorum da troll kaynıyor burası.
 2. neyse ki artık hepsi youser. hoşgelmişler iyi ki de gelmişler.

  o, bu, şu diye ayırmayı da ne zaman bırakabilir bu millet bilemiyorum ya neyse.
 3. canlarım, bilenler bilir buralar eskiden hep dutluktu... sol tarafta yeni bir başlık açıldı mı diye sayfayı 10 kere yeniler, yeni bir yorum yazıldıysa gözlerimiz dolardı*...bkz falan veremezdik öyle kolay kolay; neye bakıcan kardeş, her yer boş diyorum sana! sonra birinci kavimler göçü oldu işte bildiğiniz, baştan biraz korktuk ettik...alıştık tabi sonra...çok da takılmayın yani. kimse buranın sahibi değil, kimse de kimsenin amiri memuru, astı üstü değil. ne çok sahiplenin ne çok misafir hissedin. baktınız güzel yer, yazın, çizin emek verin. olmadı / uymadı, gidersiniz / gideriz. çok da abartmamak gerek.
  mesut
 4. sözlük ilk gelenin sahiplenebileceği bir yer değil. gelen herkes hoş gelmiş. burada siz biz yok. başlığı açan arkadaş eğleniyor işte böyle şeylerle, mazur görmek, kabuklu yemiş atmamak lazım.
 5. meta sözlük'te durum nedir bilmiyorum ama ekşi sözlük göçmeni bir yazar olarak ekşi'den gelen bazı alışkanlıklarımı bırakamadım. sol frame, entry gibi kullanımlar burada yaygın değil. entry yerine yorum diyoruz. onun dışında ilk açtığım başlık başak burcu erkeği idi. sonradan mod'lar başlığı başak burcu olarak değiştirdiler. içimden henüz buranın naif'liği bozulmamış dedim, ben de böyle bir intiba uyandırdı zaman içinde alışmaya başladım. youreads benim kendimi iyi hissettiğim bir yer. göçmenim diye de dışlanmadım, gittiğiniz yer ile kaynaşmak biraz da sizin elinizde. bana suriyeli desen de yüzümde tebessüm oluşur genç insan.
 6. ekşiciler türkiyenin kaosundan kaçıp geldi bu sessuz ve daha sakin ortama insan bi hosgeldin der,direkt üvey evlat muamelesi olmadı
 7. bazıları anasının karnından youser doğduğundan mütevellit iki sınıfı da eleştirme hakkına sonuna kadar sahiptir.

  bu yüzden onlara laf söyleyemezsiniz, bir youser kolay 'doğrulmuyor' sonuçta.
 8. reyim ekşiye benide time yazın a dostlar
 9. ekşi'den göç eden şahsım olarak vs'e katıldığım durum.
  meta neden öyle aniden kapanmış onu pek çözemedim ancak ekşi'deki keyfe keder üye şutlama olayına denk geldim.

  neyse, biz de hoş geldik; siz de hoş geldiniz.
  (bkz: savaşmayın, sevişin)