1. en sevdigim yani su; hani metrobus duraga gelir ama cok cabuk dolar oturacak yer kalmaz. sonra tam kapinin onunde binmeyen bi guruh olusur, oturmak icin diger metrobusu bekliyordur bunlar. tam arkalarinda ise oturmayi cok da onemsemeyen bu metrobuse ayakta da olsa binmek isteyen biri olur. iste onun o binemeyis hali var ya cok mukemmel bi an, hosuma gidiyor o ayakta durab ilecegi bosluga ulasamayisi.
  abi
 2. kaynaşma yeri :)
  gundi
 3. veli nimet.
  gamze
 4. iş çıkış saatlerinde kullanırsanız ve ayaktaysanız eğer gideceğiniz durağa kadar bunların üstüne bir de bayılırsanız emin olun kimse farketmeyecek . her insanoğlu zincirlikuyu aktarma merkezini görmeli insan seline şahit olmalıdır.

  bi arkadaşımın ecnebi amerikalı hocası istanbul'un toplu taşıma araçlarındaki kalabalığı görünce amerika'da bu kadar sıkışık halde tavuk bile taşımazlar demiş her şeyi açıklıyo bence.
  bum
 5. hatları şu şekildedir;

  34g beylikdüzü - söğütlüçeşme
  34c beylikdüzü - cevizlibağ
  34b beylikdüzü - avcılar (iü kampüs)
  34t avcılar (iü kampüs) - topkapı
  34 avcılar (iü kampüs) - zincirlikuyu
  34a cevizlibağ - söğütlüçeşme
  34z zincirlikuyu - söğütlüçeşme
 6. her gün kullanmak zorunda olan insanlara* çok üzülüyorum: umarım hepsinin arabası olur. trafik yüzünden kaybettiğiniz vakit, akıl ve ruh sağlığınızı kaybetmekten iyidir.
 7. kartal - kadıköy metrosunda iseniz ünalan durağında inerek aktarma yapabilirsiniz.
 8. sadece cumartesi ve pazar günleri sabah ve öğlen saatlerinde kullanıyorum. onda bile özellikle cumartesi sabah saatlerinde illallah ediyorum...

  (bkz: havasız insan aracı)
 9. erkek halimle tacize uğradığım vasıta-i saçmalık
 10. insanı işinden ve hayattan soğutur. güne kötü başlatır üstüne akşamını daha da kötü bitirir.haftanın 5 günü metrobüs ve uzunçayır-ünalan aktarma hattını kullanan biri olarak bu maceraya yeni atılacak kişilere metrobüste hayatta kalma üzerine taktik ve tavsiyeler verilir.