1. evet, ben bir metrobüs bilimciyim. metrobüs ne zaman nerede boşalır, ne zaman nerede dolar ben biliyorum. metrobüste nereler rahattır, nereler kör noktadır, metrobüs ne zaman boş olur ben biliyorum. ve istiyorum ki bu bir unvan olsun artık. işe girmek istediğim zaman adamın grup çalışmasında iyi misiniz (grup çalışmasıyla en arkadaki ablamızı en kalabalık durakta indirdik), zorluklara katlanabilir misiniz (zincirlikuyu-mecidiyeköy virajında ayakta durabildim), insanlarla ilişkileriniz nasıl (dirseğim insanların göbeklerine değdi) sorularına sadece ben metrobüs bilimciyim diyerek cevap vermek istiyorum. ben bunu hak ediyorum!

  şu olabilir gibi: prof. dr. mb. frankie
 2. bu sıfatı ben de hak edebilirim öyle ki, metrobüsün modeline göre durduğunda hangi kapının hangi konuma denk geleceğini nokta atışı ile kestirebiliyorum.
 3. trajikomik.

  senelerce metrobüsle yolculuk etmiş birisi olarak bir üstteki girdinin ne tür acıların ürünü olduğunu tahayyül edebiliyorum. inanın, sevgili youserlar, çok defa metrobüse bindim. bu binişlerimin %99'u 2 durak arası yolculuklardan ibaretti. buna rağmen bunun nasıl bir zorluk olduğunu çok iyi bilebiliyorum. çünkü bu metrobüsün abartılı olmayan herhangi bir anı yok. böyle bir an yok hayatta. gerçekten. hangi durakta olursanız olun, kaç durak yolculuk edecekseniz edin ya da hangi saat aralığında yolculuğunuzu gerçekleştirecekseniz gerçekleştirin illaki çıldırmanıza sebep olabilecek bir unsur vardır. kalabalığı terletir. içinizi kötü hissettirir, daralırsınız. çarparlar. iterler. ineceğiniz durakta inmenize ya metrobüsün içindekiler ya da dışındakiler izin vermez. etiniz çekilir.

  ben bir türlü beceremedim metrobüse binmeyi. ne düşmeden durmaya çabalamayı ne de dirseğimin birilerine değmesini ya da dirseklerin bana değmesini sindiremedim. en son istanbul'dan taşındım.

  sayenizde ben de içimde biriktirdiğimi çok uzatmadan paylaşıp bir nebze rahatlamış oldum. teşekkürler metrobüs bilimci.
 4. hazırlık sınıfında terk ettiğim, açık öğretimi deneyeceğim bilim ve disiplin. (*:smiley was here)
 5. bence bu lakabı hakedebilecek tek kişi var memlekette o da: vatan şaşmaz dır. reklam filminde gördüğümüz üzere, metrobüs gayette medeni bir ulaşım aracı olarak kullanılabiliyormuş.