1. ayakta gidiyorsanız yorucu, bazen de imkansız bir faaliyet. eğer çok sıkışık bi durum varsa kitabı açacak yer olmuyor. elektronik kitap daha kullanışlı bu iş için.
  abi
 2. her bir güne yaşamak için başlayan biz insanların yapmaları halinde o bir gün içinde gerçekleştirdiği faydalı işlerden, hatta kimilerimiz için en faydalılarındandır. okumak yaşamaktır. unutmayın ve inkar etmeyin; bizler temelde yaşamak için uyanıyoruz. kısa bir yolculuk da olsa yaşamayı becerebilmektir bu eylem.
 3. kitap okuyan ali uçar vardı hatırlarsınız. haber onun resmini çekip dalga geçen kişi aramızdaymış. (bkz: tiryakiadam)
 4. kimsenin içinden geçeni bilemem ama çoğusu bana şov gibi geliyor tabi gerçekten okumak isteyenlerde vardır onlara saygım sonsuz...
  şov yapanlar zülfiyare bi dokunun hemen :))
 5. öyle öyle kılıçların fırtınası 3'e geldim. şov yapıyorlar diyenlere ise cevap verecek halim yok toplu taşımada onların asık suratını çekecek değilim.
  tabi ben izban ve eshotta yapıyorum bunu. umarım metrobüste yapmak zorunda kalmak.
 6. keyif çıtaları çok düşüktür bu meteorbüste kitap okuyanların . koşullar gerçekten içler acısı
 7. okunabilir mi bilmiyorum. hiç denemedim. bana dikkatim hemen dağılır gibi geliyor. bir de malesef kitap okumada o derece sıklığa ulaşamadım henüz. yani ben evde sap sap ne yapsam diye düşünmek için harcadığım zamanı kitap okumaya ayırsam metrobüste de okumayıversem bir şey olmaz aslında.
 8. bir kere ayakta kitap okumam. bu kitaba, yazara ve kendime saygısızlık olur. hatta poser olmuş olurum.
  oturuyorsam neden olmasın diyebilirim.
  ha bir de mutlaka müzik olmalı bana ait.
 9. japon'lar ayakta kitap okuyorlarmış. hatta bunun için bir kelimeleri bile var!
  taşiyomi!
  bilmiyorum bazen bu kadarı da abartı mı diye düşünüyorum. onların metro ya da diğer toplu taşımalarında ayakta kitap okumak çok doğalmış. markete gidip gelirken bile okuyan insanlara rastlamak mümkünmüş.
  bazen inanamıyorum ama bir yazarları mesela (murakami) kitap çıkaracak olsa ertesi gün erkenden kitapçılar önünde uzun kuyruklar oluşturdukları gazetelerde yer alıyor.
  insan isterse her yerde okuyabilir. hatta olumlu örnek teşkil ettikleri için sayılarının artmasını dilerim. kesinlikle ellerinde kitap ile toplu taşımalarda boy gösterenler okumanın reklamını yapan insanlar! sayıları artsın eksilmesin :)
  sosyal bir proje yapılsa kitapla kalabalık yerlerde kitap okuyan denekler kullanılsa kitap okuyanların sayısının artacağına inanıyorum.
  okuyandan zarar gelmez!
  insanlar her yerde okusun, okumalı.