1. acıbadem caddesi üzerinde bir kafe. fiyatları acıbademlik, ellilik fıçı bira 12tl. vodkaydı, cindi, viskiydi bunlar hep el yakıyor tabii.

    mekan ferah, masaları arasındaki mesafe makul. gelgelim acayip itici garsonlara sahip. hele bir tanesi var evlerden ırak. adam sürekli kasılıyor, göz deviriyor. siparişinizi verdiğinizde uzaklara bakarak "oke" diye cevap vermekte. iyi günler, rica ederim, teşekkürler gibi kalıplarla ise sanırım henüz tanışmamış. son derece saygılı, güleryüzlü bir eleman daha vardı nedense onu yollamışlar, bu kasılma işini iyi kıvıramadığından olsa gerek.

    bazen atmosfere uygun hoş müzikler çalıyor. bazense anlam verilemez aşırı hızlı bıttıs bıttıs bir şey. hayır anlayamıyorum güzel güzel björk dinlerken aniden disko havalarına geçmek fikri nereden geliyor acaba.

    son olarak, eskiden biranın yanında kuruyemiş ikram ediyorlardı. sonra kuruyemiş bim cipsine evrildi. şimdiyse beyaz bir peçete getiriyorlar biranın yanında sadece. bu da insanda hoş bir his yaratmıyor açıkcası.

    civarda daha hoş alternatiflerinin açılmasını dört gözle bekliyorum.