1. bilinen lakabiyla ''the king'' turkce'si ''pop'un kralı''

  michael joseph jackson (29 ağustos 1958; gary, indiana - 25 haziran 2009; los angeles, kaliforniya) afro-amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı.
 2. rahmetli ünlü bir popçu.

  daha yaşıyordu o zamanlar, sene 2000, ekşi sözlükte üye olmak için verilen geçerli 3 örnek isimden biriydi. bu olsun madem dedim, kaldı üstüme. kendisine özel bir ilgim, alakam bulunmamakta.

  herkesin sevdiği kadar severim ben de..
 3. bir yıl içinde elli ödül birden alan dünyadaki tek şarkıcı.

  kariyeri boyunca on üç grammy ödülü kazanmış. konser biletleri en hızlı satılan sanatçı, unvanını hala taşır. daha pek çok ilk'e ve en'e sahiptir aslında. oldukça enteresan hayranları da olmuş. mesela bir fransız hayranı ona benzemek için ameliyat yaptırmak istemiş, ama bu isteği doktorlar tarafından reddedilmiş. bunun üzerine hayranı intihar etmiş.

  1992'nin ekim'inde istanbul'da ve izmir'de vereceği konserleri son anda sağlık problemleri sebebiyle iptal etmiş, fakat 23 eylül 1993'te istanbul inönü stadyumu'nda 54000 izleyici ile neredeyse bir izdihama imza atmıştır. ben istediğim yere gidebilme özgürlüğüne sahip değildim o yıllarda, ama hatırlıyorum. mahallede abilerimiz, ablalarımız yastaydı. biz kapı önünde seksek oynarken onlar merdivende otururdu. "biletler 750000 liraymış." hep bu cümle ve arkasından gelen küfür kulaklarımdadır.
 4. modern muzigin en benzersiz muzisyeni. peter pan.
 5. pop müziğini başlatan mükemmel sanatçı.