1. hayatımda önemli bir yeri olan kitap satın almanın lüks olduğu öğrencilik dönemimde beni edebiyatla tanıştıran mabedimdir.istediğiniz kitaba ulaşabileceğiniz hatta çok eski baskılarını bulabileceğiniz kişisel tarihimde bir kütüphaneden çok daha fazladır .
 2. ilk halide dolar, sonra ibn-i sina, geriye kalan adnan ve müjgandaki yerler de öğlene doğru dolar ve millinin önünde 7876986 kişilik bir sıra oluşur. sıradakiler girebilmek için ortalama bir saat sırada beklerler. müjgancı-adnancı ayrımı vardır. ha bana sorarsanız halidede yer kalmamışsa tabii ki adnancıyım.
  bu arada sakın ara verecekken yanlışlıkla çıkış yapmayın sinirden ağlayabilirsiniz.
 3. bir önceki enrtyde bahsedildiği gibi ara verecekken çıkış yaptım a dostlar.*
  bilen bilir ben buralarda yeniyim. milli kütüphanede ders çalışırken kantinden bir şeyler almak istedim. nakit param olmadığını fark ettim. para çekmek için 1(bir) dakikalığına atm'ye gittim. geldiğimde o sürprizle karşılaştım. * eşyalarım içerde kalmış ve işin kötüsü ben 737484627 kişilik sıranın en arkasında kalmışım. sessizce güvenliğe rica edip eşyalarımı aldım ve bir buçuk saat sıra bekledim.
  iş bununla bitmedi. kantine gittim ve kantinde pos cihazı olduğunu gördüm.* ve işte son darbe, cebimde aldıklarıma yetecek kadar para varmış.
 4. çok uzun süredir uğramadığım güzel bir yuva. tam gitmeyi dusunuyorum aklima o sıra sistemi, aşırı yavas memurları, gereksiz bir dünya prosedürleri geliyor ve gidesim gelmiyor.
 5. bahçelievlerde oturmama rağmen hacettepemin canım kütüphanesine resmen bağımlı olduktan sonra daha da uğramadığım, sırasını hiç göze alamadığım yerdir.

  kaynaklarından yararlanmak dışında sadece ders çalışacaksanız hacettepe sıhhıye kütüphaneyi öneririm. 7-24 açık (ve şimdi hatta duş bile yaptılar içerisine) final ve komite dönemi dışında yer bulma problemi neredeyse hiç yok, misafirler akşam 5e kadar yararlanabiliyor ancak gece kalmak isterseniz bir hacettepe kimliği bulmak hiç de zor değil.

  ama ennnnn güzeli, vurgun olduğum özelliği: akşam 7-12 arası sınırsız çay imkanı (bildiğin çay kazanları kuruluyor) ve ve ve gece 11-12 arasında yapılan çorba servisi. hala var mı bilmiyorum ama fakültede olduğum dönemde hayat kurtarmıştır. süpersin hacettepem.
 6. bir çok üniversitenin finallerinin bitmesi ve kpss sınavının da atlatılmış olması nedeniyle şu an çok rahat yer bulunabilen kütüphanedir. çalışma ortamı gerçekten takdir edilesidir -bazı çalışmak yerine ortam yapmaya gelen gereksiz insanlar haricinde-.