• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.77)
million dollar baby - clint eastwood
frankie dunn ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de temel kabul ettiği, herşeyin üzerinde kendini korumaktır. onu kızından soğutan ve uzak tutan acı deneyimi yüzünden uzun zamandır hiç kimse ile yakın olmamaya çalışmaktadır. tek arkadaşı scrap, onun spor salonuna göz kulak olmakta ve kaba dış görünümünün altında 23 yıldır yakasını bırakmayan bir affedilme beklentisi olduğunu bilmektedir ve bir gün maggie fitzgerald spor salonuna gelir.
 1. her şey harikulade ilerliyor ve sert bir dibe vuruşun sinyallerini veriyor zaten; hazırlıklı bekliyorsunuz bir sonraki kareyi.
  ne yaparsanız yapın üzülmekten kurtulamıyorsunuz. ana olayın yanında, yürek bükücü yan karakterleri ile de türünün hakkını vermiş clint eastwood filmidir.
  mo chuisle..
 2. bugün hollywood filmi izlemek istiyorum, klişeler sarsın dört bir yanımı diyorsanız tam sizlik. sanat eserinden çok seri üretim duygu ürünü.
 3. klasik boks/spor filmlerinden farklı bulduğum clint eastwood filmidir. tabi ki pes etmeyen boksörümüz ve onu eğitmek istemeyen antrenörümüz var ama onun dışında çok boğmadı diyebilirim.

  !---- spoiler ----!

  her şeye rağmen kızın kalkıp, tekrar dövüşeceğini düşündüm. bir yanım bunu istedi bir yanım kalkarsa ne farkı olacak ki dedi. böyle bitmesi hüzünlendirdi.

  !---- spoiler ----!
 4. son sahnesinde gözlerimi çipil çipil dolduran film. ilk kez babamla birlikte izlemiştim

  "bazen iyi yumruk atmanın en iyi yolu geri çekilmektir."