1. cska moskova takımında forma giyen sırp basketbolcu. şu an sırbistan formasıyla rio 2016 basketbol finalinde abd karşısında forma giymekte.

    loser, huysuz, kriz yönetemeyen point guard olarak itham edilse de bence hiçbiri değildir, gayet de sevimli, gayet de yetenekli, lütfen sağdaki resme bakınız *
    mesut
  2. milos teodosic'in oyun kurucu pozisyonunda oynadığı sırbistan basketbol milli takımının kenarda gördüğünüz kel koçu efsanevi sırp oyun kurucu aleksandr djordjevic'tir. teodosic isim olarak çok büyük olabilir ama bir oyun kurucu sırpsa bilinçli veya bilinçsiz insanların o oyun kurucuyu kıyaslayacakları isim djordjevic'tir. teodosic, djordjevic'le kıyaslanınca vasat bir oyun kurucu. djordjevic'in gölgesinde kalmış bir başka sırp oyun kurucu saşa obradovic bile çok daha fazla heyecan verici bir oyuncuydu teodosic'e göre. mesele huysuzluksa bu iki oyun kurucu da huysuz hatta tabiri caizse çirkefti.

    biraz bu isimlerin gölgesinde kaldığından kaybediyor teodosic. biraz da istatistiklerinin hiç bir zaman doyurucu olmamasından.
  3. onu bunu bilmem izlerken çok keyif alıyorum bu adamı. top eline yakışıyor, zeki ve hızlı. avrupa basketbol standartlarının üstünde ancak dün izlediğim abd-sırbistan maçında da görüyorum ki nba çok başka.