1. minibüs yolculuğunun temel kurallarından biridir. geç dersen yürümek zorunda kalırsın erken dersen kaptandan laf yeme durumu var.
 2. önceden hal ve hareketlerle belli edilirse daha rahat ayarlanabilir. çok nadir binerim minibüse. genelde de işe yarar. ineceğim yere yaklaşınca kapının önünde her an inecek gibi bir pozisyonda bekleyip dışarıya arayan gözlerle bakmak, ara ara da şoföre dikiz aynasından bakmak şeklinde ilerler. bu şekilde sizin demenize gerek kalmadan şoför anlıyor zaten. deneyiniz.

  toplasam kaç kere binmişimdir bilmiyorum ama işe yarıyor yani. daha tecrübelilerden bu eşikle ilgili tavsiyeler gelse olur tabi.
  jimi
 3. o kulaklık çıkacak önce kulaktan, sonra gür, kendinden emin ama bas bas bağırmayan bir sesle "müsait bir yerde!" denecek...

  önce saygı...
 4. genelde ışıklara denk gelinmesi bekler , usulca yerimden kalkar (oturacak yer bulmusum yeya ) ilerlerim kapiya .

  bazen demem zaten kapinin onunde acar yani bi zahmet derim bazen baska birinin demesini beklerim aslinda beklerdim sanirim cunku kac milyom zamandir binmedim vay be minibuse el etmedim , para uzatip binmedim neyse ..

  bazen de yagiz bir delikanli o urkek bekleyisleri yakalar ve ineceekkhh var diye kukrer iste o delikanli zamanin kahramani olur hafifce oldugu yerden yukselir kalkar ve de minibuse yeni binmis olan hanim teyzeye yer vererek gorevini tamamlar ^^