1. minor empire

  minor empire, 2010 yılında toronto'da kurulmuş türkçe müzik yapan kanadalı müzik grubudur.

  minor empire'in ilk albümü olan 'second nature'e (bkz: ozan boz) 'un yönetiminde usta ut sanatçısı ve besteci (bkz: ismail hakkı fencioğlu) , yine müzik çalışmalarını montreal'de sürdüren kanun sanatçısı (bkz: didem başar) , toronto'dan bağlama sanatçısı (bkz: sidar demirer) , sesiyle (bkz: özgü özman) , istanbul'dan tanınmış klarnet sanatçısı (bkz: selim sesler) 'in yanı sıra, kanada'nın gözde müzisyenleri (bkz: juno) ödüllü gitarist (bkz: michael occhipinti) , bas gitarda (bkz: chris gartner) ve vurmalı çalgılarda (bkz: debashis sinha) can verdi.

  - 2012 bağımsız müzik ödüllerinde yılın dünya müzik grubu/sanatçısı ödülünü kazandılar.
  - 2011 kanada folk müzik ödüllerinde yılın dünya müzik grubu ödülünü kazandılar.
 2. ben hiç sevmem aslında böyle türkülerin falan gırtlaklı jazz coverlarını bu grubu ilk duyduğumda da öyle bir şeyle karşılaşacağımı sanmıştım ama iyi ki de merakıma yenik düşüp dinlemişim. minor empire öyle değil arkadaşlar enstrumanlar yoğunlukta evet ama tadında da aykırı gelmiyor kulağınıza. özgü özman'ın farklı ve muhteşem güzel sesi yorumladığı şarkıların orijinalinde bulunan acıyı iliklerinize kadar eskisinden daha fazla sokuyor. kısacası dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
 3. bu grubun zülüf dökülmüş yüze yorumu sanırım dinlediğim en iyi yorumlardan en başında geliyor.(neşet baba klasman üstüdür) yok böyle bir ses. bizim memlekette pek bilinmez zira insanımız fabrika çıkışlı müzik dinlemeyi yeğ tutar.
 4. bir keklik dağlarda çağılar yorumları vardır ki dillere destan. solistin ses karakterine göre eser seçip yorumlayan işlerini çok ince eleyerek yapmaya uğraşan kanadada kurulmuş grup. özgücüğümün sesinden bahsetmeye gerek yok. aylak terasta tanışmıştım kendileriyle hey gidim hey satmayacaktın orayı cüneyt.
 5. atom