• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.83)
miss peregrine's home for peculiar children - tim burton
2016 abd yapımı macera ve fantastik türündeki miss peregrine’s home for peculiar children, büyükbabasının uyumadan önce anlattığı masallardan etkilenip, bir takım ipuçlarını takip ederek gizemli bir adaya giden ve bu adada bulunan bir evin içerisindeki süper güçlere sahip bir takım yaratıkları kurtarmak isteyen jacob adlı genç çocuğun sıradışı serüvenlerini konu ediniyor.
ülkemizde vizyona 4 mart 2016’da girmesi beklenen miss peregrine’s home for peculiar children adlı filmde şu isimler kim dickens (tba), eva green (miss peregrine), samuel l. jackson (barron), asa butterfield (jacob portman), allison janney (dr. golan), judi denich (miss avocet), ella purnell (emma bloom) ve terence stamp (abraham portman) rol almıştır.
özet ilkfilmizle.com'dan alınmıştır.
 1. trailer

  Trailer'ını çok beğendiğim Ransom Riggs tarafından yazılmış aynı isimli romanın uyarlaması.
 2. fragman güzel, konu ilgi çekici, baz alınan kitap çok satmış. film de ilgi görür harcanmaz umarım. fantastik severlerin beğeneceğini düşündüğüm film
 3. kadroda gözlerimin johnny depp'i arayıp penny dreadful'un eva'sını bulduğu film.
 4. tim burton'ın kaybolan itibarını geri getirmeyecek film. şahane filmleri olan bu yönetmenin yıldan yıla düşen bu performansı gerçekten hüzünlü. izlenirse sadece samuel'ciğimin yüzü suyu hürmetine izlenir.
 5. tim burton'ı kurtaramamış filmdir. oyunculuklar iyi olsa da hikaye eksik, film vasat.
 6. çok beğendiğim, adeta bayıldığım, yıllardır "koca memeli dişlek kadın" diye gıcık olduğum eva green'i bile sevmeme sebep olan filmdir.
  tim burton'ın düşen popularitesinde bir çıkış yakaladığına inandığım film aynı zamanda. big eyes'ı izlemedim ama dark shadows ve sweeney todd'a kıyasla çok iyi tepkiler aldı film.
  beni tatmin etti şahsen.
 7. eva green hatrına izleyim dediğim ama beğenmediğim filmdir. ne bir kurgu ne bir heyecan öyle garip garip insanlar sadece. çocuklar beğenmiştir belki

  puanım 6.5
 8. pek izlemediğim bi turun pek fena olmayan bi filmiydi. görüntü yönetmeni kimse o iyi iş çıkarmış.