1. yardım taşındığı iddia edilen tirlarin içinden çıkan silahların görüntüleri daha önceleri yayınlanmıştı. tüm olayların ardından soruşturma sonuçlandırıldı. gözaltına alınan kişilere devletin sırlarını açık etmekten dolayı müebbet hapis cezası verildi.

    tirlarin içinde yardım vardı, silah yoktu, silah olduğunu iddia edenler ispatladılar diyenler, ispatları ardından görüntüleri verenleri de tehdit etmişlerdi. ve bu tirlari durduranlar su anda hapis cezasına çarptırıldı. görüntüleri yayınlayan can dundar ın akıbeti ne olur merak konusu.
  2. Türkiye basın tarihinin unutulmayacak günlerinden biri dün yaşandı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, 'MİT TIR'ları' soruşturması nedeniyle dün ifade vermeye gitmişlerdi. çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme iki gazeteci hakkında tutuklama kararı verdi. Dündar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa süre önce yaptığı, "Silahsa silah ne olmuş yani..." açıklamasını hatırlatarak, "Haberse haber ne olmuş yani..." dedi.

    daha 3 kasım'da NOKTA Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu ve "2 Kasım Pazartesi: Türkiye İç Savaşının Başlangıcı" ifadesinin yer aldığı Nokta Dergisi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmışlardı.

    bu ülkede iktidarını korumak adına savaş kışkırtıcılığı yapmanın, savaşa sebep olacak meşru olmayan ve hatta yasadışı eylemlere girişmenin değil, bunun haberini yapmanın yasak olduğunu gün geçmiyor ki yeni olaylarla yaşamayalım.

    ama bu böyle devam etmemeli, etmeyecek. gün gelecek devran dönecek siz de yargılanacaksınız bayım