1. radyo yayını yapmanızı sağlayan yazılım.

  öncelikle belirtmem gerekiyor ki yaptığınız yayınlar ücretsiz sürüm için en fazla 1 saat sürebiliyor. ancak ne kadar sıklıkta yapabileceğiniz konusunda bir engel yok. yani biter bitmez yeni bir yayın açabilirsiniz. her yayını kendisi otomatik olarak kaydediyor, oldukça hoş bir özellik bu. ayrıca internet sitenize de kendi oynatıcısını gömüp internet siteniz üzerinden dinletebilirsiniz.

  --önemli 1-2 şey--

  yazılımını açtığınızda karşınızda 3 tane ses ayarlama çubuğu olacak. ilki sizin mikrofonunuz, ikincisi sizin seçeceğiniz herhangi bir kaynak (büyük ihtimalle hoparlör olacaktır kullanım amacınıza göre), üçüncüsü ise yazılıma gösterdiğiniz ses dosyaları.

  eğer gösterdiğiniz ses dosyalarını çaldırmak istiyorsanız (müzik olur, ses efekti olur) öncelikle aşağıdaki çubuktan belirtmeniz gerekiyor yerini. zaten ben buradayım diye bağırıyor, görmemeniz imkansız. ardından geri kalan sesleri tamamen kapatıp sadece en sağdaki ses çubuğunu açın. (eğer sizin sesinizin de gitmesini istiyorsanız ilkini de açabilirsiniz, daha doğrusu açtığınız ses dosyası ya da müzik fon mahiyetinde olsun istiyorsanız. ancak bu durumda sesini biraz kısık tutmanız gerekiyor.)

  eğer birkaç kişi beraber yayın yapmak istiyorsanız ve bu konuşma işini de aynı odada değil de skype üzerinden yapacaksanız da yapmanız gereken bir iki ufak şey var.

  öncelikle skype'a girip seçeneklere gelin. ardından "ses ayarları" bölümünden "zil" seçeneğini bulun. zil için hoparlörünüzü seçin. daha sonra mixlr yazılımına dönüp ortadaki any input ses seçeneği için altındaki yazıya tıklayarak hoparlörünüzü seçin. artık skype konuşmalarınızın da sesi yayına gidecek. ancak tek hoparlör sesi skype konuşmaları olmadığı için sistem seslerini kısın, hatta tamamen kapatın yayın boyunca.


  sorunuz varsa sorabilirsiniz, yardımcı olurum.