1. fiyat/performans konusunda oldukça iyi notebooklar üreten türk firması.
    yaklaşık 4 aydır şu sıralar en düşük modellerden olan abra a5 v5.2.1 (i7, gtx960m 2b, 8gb) modelini kullanıyorum. genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. oyunlarda istediğim performansı aldım şimdiye kadar. biraz sıcak çalışıyor. günlük kullanımda internette gezinirken 55-60 derecelerde, oyunlarda ise 80-85 dereceleri görüyorum. tabi fanları en yüksek hıza alınca bu sıcaklıklar düşürüyor ama fanlar biraz gürültülü çalışıyor. sistem boştayken fanlar son hızda bir iki dakika içinde sıcaklıkları 45 derecelere indirebiliyor.
  2. güzel fakat oldukça ağır (kilo olarak) notebook markasıdır. kasalarını clevo'dan sağlar. teknik servis hizmetleri güzeldir.
  3. fiyat performans olarak harika bir marka.ürünü aldıktan yaklaşık 1 ay sonra sizi arayıp, ürününüzden memnun musunuz? diye soran ilgili bir müşteri hizmetleri departmanına sahiptir.
  4. aralıktan itibaren kullandığım bilgisayarım. performans olarak memnunum. ancak zaman zaman mavi ekranlar almaktayım. ramlarle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. bir ara ziyaretlerine gidip, kontrol ettireceğim.
  5. aynı özelliklere sahip diğer markalardan 2,3 bin tl ucuz olan pc markası. fiyat/performans 10 numara ama kasası pek iyi değil.
  6. yakın zamanda almayı düşünüyorum kullanan yada kullanmış olan arkadaşlar mesaj atarsa çok iyi olur
  7. geçen yıldan beri msi kasa tulpar t7 kullanıyorum. fiyat olarak bu özelliklerde daha iyisi yoktu ben alırken hala da yok bildiğim kadarıyla. gerek mimarlık için gerekli programlarda gerek oyunlarda fazlasıyla işimi görüyor alacak herkese öneririm. kronik sorunları olan bir markaya bir ton para vermektense toplama laptop tercih edin marka fanatikliğine gerek yok hepsinin içindeki önemli parçalar aynı zaten ısınma, sağlamlık, ekran ve kasa kalitesi olarak da gayet güzel. sadece tipi zevk meselesi bir şey diyemem ona ama genel olarak ağır ve kaba
    wtf