1. jeton öğütücü, doksanlı yıllara damgasını vurmuş oyun.

  eskidiyardaki'nin belirttiği gibi street fighter' ın fersah fersah üstündedir görsel olarak. ilk zamanlar tek handikap, kısıtlı hareket olanağıdır.

  günümüzde çok daha efektif hareketler yapmanız mümkün. tabi grafik anlamında da çok iyi olduğunu söyleyebilirim. street fighter ve mortal kombat'ın son sürümlerini yine kıyaslayacak olursak, galip tarafın yine mortal kombat olduğunu söyleyebilirim.

  Mortal Kombat Tarihi...

  fatality

  her iki oyunu da severek oynamış biri olarak, mortal kombat'ın gönlümdeki yeri ayrıdır. mortal kombat'ın karanlık atmosferi cezbetmiştir.

  sub zero ve scorpion ile oynamak ayrı bir keyiftir ayrıca.
 2. bir kuşağın tamamını şiddete yönelten oyundur. okullarda "sen scorpion ol ben baraka olcam" deyip teneffüs aralarında rol-kavgalar edildiği çoktur bu oyun yüzünden.

  en azından 20 yıllık mazisi olduğundan oyuncu kitlesi artık kemikleşmiş denebilir.

  son çıkan mortal combat x ile her ne kadar hikaye bazında oyuncuların beklentisini karşılamasa da tam anlamıyla bir görsel şölendir.
 3. fatality yapıp içinizdeki vahşeti ortaya çıkaran kan içerisinde geçen ama bir o kadar eğlenceli oyun.
 4. ilk ciktigi yillarda cok fazla begenilmemis bir oyundur. daha sonra oyun makinelerine entegrasyonu yapilarak durum toparlanmistir. ilginc bir bilgi ise ciktigi yillarda sega nin basi bu oyun yuzunden epey derde girmistir. dava salonunda karsi tarafta nintendo ceo su bulunmaktadir. ve savunmasinda "nintendo olarak bu tip siddet iceren yapimlardan rahatsiz olduklarini ve asla boyle yapimlari kendi konsollarinda barindirmayacaklarini" soylemistir. fakat ayni yil oyunun grafik sansurlu versiyonunu yayinlayip ertesi yil orjinal halini de yayinlamislardir.
  edit: imla