• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
mozart komplosu - scott mariani
ben hope kendi yaşamı için koşuyor...

eski sas komandosu ben hope, ağabeyi oliver'ın gizemli ölümünü araştırmasını isteyen güzel opera yıldızı ve ilk aşkı leigh llewellyn'in teklifini kabul ettiğinde, kendini asırlık bir yapbozun içinde bulur.

oliver, mozart'ın ölümünü araştırırken trajik bir kazada ölmüştür, oysa gerçekler böyle değildir. araştırmaları, saygın bir mason olan mozart'ın, tarikatın gizemli bir kolu tarafından öldürülmüş olabileceğini ortaya çıkarır. tek ipucu, bestecinin yazdığına inanılan eski bir mektupta gizlidir.

leigh ve ben kurban ayinine ait bir video çekimini ele geçirdiklerinde, tarikatın hâlâ var olduğunu keşfederler ve sırlarını korumak için onları hiçbir şeyin durduramayacağını da.
oxford'un muhteşem kiliselerinden venedik'in dolambaçlı kanallarına, viyana'nın büyüleyici mimarisinden slovenya'nın karlı dağlarına uzanırken; ben ve leigh geçmişi unutup mozart komplosu'nun altında yatan gerçeği bulabilmek için avrupa'yı baştan sona kat etmek zorundadırlar.

dan brown, sam bourne ve ludlum'un bourne serilerinin hayranlarını büyüleyecek soluk soluğa bir takip.
  1. yazarın "simyacının sırrı" adlı romanından tanıdığımız ben hope, yine çok tehlikeli bir maceraya atılıyor. eski aşkının yardım çağrısını alan hope, kendini kısa süre içerisinde tehlikenin ortasına atmak zorunda kalıyor. olayların kaynağı, yüzyılları bulan bir geçmişe sahip gizli bir örgütün sırlarının açığa çıkma riski oluyor. bunu engellemek için her türlü yola başvurmaktan sakınmayan insanlara karşı ben hope, gerçeği ortaya çıkarmak için tarihin uçsuz bucaksız yollarında mozart dönemine kadar inmek zorunda kalıyor.
    scott mariani, bu kitabında mozart'ın ölümüne dair inandığı iddiayı ortaya koyarken, okuyucuya oldukça keyifli bir roman sunmuş. macera romanları sevenlere tavsiye ederim.