muhammed fethullah gülen

Kimdir?

fethullah gülen, resmî nüfus kaydına göre 27 nisan 1941'de, erzurum ili, hasankale (pasinler) ilçesi, korucuk köyünde dünyaya geldi. emekli vaiz, hafız ve yazar. 80'yi aşkın kitabı, çeşitli dergilerde makaleleri ve birçok vaazı yayımlanmıştır.  1968 de ilk kez hacca gitti. arapça, farsça ve osmanlı türkçesi bilmektedir. gazeteciler ve yazarlar vakfı'nın kurucuları arasındadır ve vakfın onursal başkanıdır. 1999 yılı mart ayında amerika birleşik devletleri'ne giden gülen, o tarihten bu yana çalışmalarını abd'nin pensilvanya eyaletinde sürdürmektedir.
  1. extro'nun dediği gibi m fazla. hadi fethullah nüfusta fetullah diye yazılmıştır, o tamam. ama baştaki m tamamen anlamsız. bir aralar muhammed, mustafa falan diyenler vardı. halbuki alakası yokmuş. bildiğin kendi adamlarının söylemi, yani muhteremin kısaltmasıymış. çok saçma. ingiliz olsa sir fethullah gülen falan mı olacaktı.

    ekleme: burada böyle bir iddia var. kanıtlanabilir olmasa da sonuçta şahsa ait bir iddia
  2. şimdi "m." muhterem miymiş?
    adam hakkında cidden tek merak ettiğim şey bu. yok paralelmiş, yok bilmem ne hiç merak da etmiyorum; duyduklarıma da şaşırmıyorum artık zaten.