• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (2.57)
muhteşem yüzyıl kösem
tims productions tarafından yapılan, star tv tarafından 12 kasım 2015'te yayımlanmaya başlayan tarihi-kurgu türünde türk televizyon dizisi. dizi, 2011-2014 yılları arasında yayınlanan osmanlı sultanı i. süleyman ile hürrem sultan'ın saray hayatını anlatan muhteşem yüzyıl dizisinin devamı niteliğinde çekilmiştir.

dizi, osmanlı imparatorluğu'nun 14. padişahı i. ahmed ile eşlerinden anastasia (kösem sultan) etrafında kurgulanmıştır. ilk olarak fransa'nın cannes şehrinde düzenlenen mipcom fuarı'nda tanıtılmıştır. muhteşem yüzyıl kösem'in ilk bölümleri yunanistan'ın sakız adası'nda çekildi.
 1. hülya avşar'la beren saat'le dizi çekersen böyle olur işte. osmanlı zamanında "lakin"den başka bağlaç yok muydu? dedelerimizin mezarın hep lakin mi yazıyor. osmanlı padişahı mehmet (lakin 2.)
  laf salatası, güç göstermek istiyorsun 15-20 kişi sete toplanmışsınız. ne ordu var ne halk. oyunculuklar berbat. sarayı basıyorlar 20 kişi. tiyatro yapsaydınız keşke, sektörü, kullanılan ekipmanları teknolojiyi 15 yıl geriden takip etmek, bi de bunu yedirmek anca bizim sanatçı takımına mahsus bence.
  abi
 2. milliyet'in yayınladığı habere göre 26. bölümde yayından kalkacak olan dizi.
  mert
 3. beren saat bu role hiç gitmemiş oysa bir canan ergüder olsaydı tadından yenezdi. beren saatin dudaklarını incelterek mimik yapmaya kasması, ses tonunu ayarlayamaması, duruşu, sallana sallana yürümesi, kafasını sallayarak konuşması bana bir sultan gibi gelmiyor malesef.