1. annesi meslek erbabı olanların aleviliğe malettiği hayali olay.
 2. saçmalık ve iftiradan ibaret olan olay. midesiz misiniz? böyle bi saçmalık nasıl olur ? şu zamana kadar konuşulur? iğrençleşmeyin.

  her ne kadar inanmasam da kimliğimde islam yazıyor.ailemin tamamı da alevidir. merak da etmeyin söylediklerim tamamen doğrudur şüpheniz kalmasın.
 3. sunnilerin alevileri trollemesi. işsiz bakkal olayı.
 4. tam bir yobazlık. sadece alevi karşıtlarının inandığı alevileri aşağılamak adına ne kadar aşağılık olabileceklerinin kanıtı olan hakaret.
 5. bir sünni olarak iğrenç bulduğum hurafe. icat edeni de yayanı da eşekler kovalasın.
 6. hurafe kelimesinin anlamını bilmeyenler tarafından hurafe olduğu söylenen olay.

  hurafe; islam dininde, kur'an'da bulunmayan, ancak farklı yollarla sonradan müslüman hayatına katılan ve dinî inançmış gibi kabul edilen söz, düşünce ve davranışların tümüdür.

  başlığın değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  edit: mum söndü denilen konuda bana en mantıklı gelen açıklama şu; aleviler ibadet ederken kadın-erkek ayrımı yapmazlar. cemevi'inde birlikte otururlar, birlikte semah dönerler. bu durum kadın-erkek ayrımı yapan gelenekçi mezhepler tarafından kasten çarpıtılmış ve iftira konusu haline getirilmiştir.

  konunun sebataycılıkla ilgili olduğunu da düşünmüyorum. internette sebataycılıkla ilgili o kadar fazla komplo teorisi var ki, pek inanasım gelmiyor.
  ulgan
 7. sohbet konusudur.
  bence diyanetin işi.
  ramel
 8. çocuklara, kadınlara veya herhangi bir canlıya hatta cansız nesnelere bile tecavüz eden müslümanların, sapık zihniyetlerinin "mum söndü" diye iğrenç bir olay uydurmasına çok da şaşırmamak lazım
  flash
 9. kendi kızına hallenenlerin , öğrenci evinde barındırdıklarına hallenenlerin alevilere ettiği bir dayanağı olmayan ve ya içki sigara kullanmayıp su gibi kul hakkı tüketenlerin hazımsızlığndan doğan bir saçmalık
  ryu