1. katar tarafından desteklenen mısır'lı terör örgütü. abd, suudi arabistan, mısır, birleşik arap emirlikleri tarafından kızağa çekilen, türkiye'de açık açık akape'nin de bizzat dönemin başbakanı ve şu anın cumhurbaşkanı aynı zamanda akape genel başkanı erdoğan'ın desteklediği eli kanlı terör örgütüdür.

    ışid, pkk, hamas, el kaide ( el nusra ) gibi terör örgütlerinden farkı yoktur. rabia işareti yapan da açık açık bundan sonra teröristtir.

    bugün chp lideri kemal kılıçdaroğlu gerekeni çok net söylemiştir. okuyalım:

    ".katar, ihvan'a yani müslüman kardeşlere desteği kesmeli. bu konuda ihvan'ı destekleyecek siyasetten ak parti uzak durmalı. müslüman kardeşleri destekliyor, başta ak parti'nin genel başkanı. bu çok tehlikelidir. o desteğini süratle çekmeli ve aynı şekilde rabia' simgesinden de vazgeçmeli; çünkü mısır suudi arabistan ve bae müslüman kardeşleri terör örgütü olarak görüyor. siz gitmişsiniz müslüman dünyanın terör örgütü olarak gördüğü ihvan'ın simgesini (rabia işareti getiriyorsunuz ak partinin simgesi haline getiriyorsunuz hani bunun yerlisi hani bunun millisibir terör örgütünün dört parmağını getirdiniz kendi simgeniz yaptınız ak parti nin ihvan` dan desteğini süratle çekmesi lazım".

    kaynak