1. gazeteci, televizyoncu, yazar ve tv habercisi kimlikleri olan, haber kanalı 24'ün kurucusu olup kanalın havuz medyasına doğru yönelişi sonrası ayrılmış ntv'de haber kordünatörlüğü yapmıştır. Ntv'de de barınamamış, 17-25 aralık'dan kısa bir süre önce büyük umutlarla kurulan Artı 1 tv'nin haber yayın yönetmeni olarak can dündar, banu güven, Uğur Dündar, Ece Temelkuran, Tuncay Mollaveisoğlu, Haluk Şahin, Özlem Gürses, Uğur Tütçüoğlu gibi efsanevi bir kadroyla çalışmıştır fakat Kanalın Haber Yayın Yönetmeni olan Mustafa Hoş ayrılık açıklamasını Twitter’dan yapıp, patronunu topa tutmuştu:

    "herkes soruyor +1 de ne oluyor? olan biteni butun acikligiyla yaziyorum.15 gundur gitmiyorum.cunku haberlere mudahale edilmeye kalkisildi. 15 gun bekledim.mudahale edenler aklini basina alir hatalarini anlar diye.ancak gelinen durumda mudahale etmek normalmis gibi davraniliyor."
    Ardından Uğur Dündar Halk TV'de canlı yayına katılmış ve “evrensel mesleki etik ilkelerine uymayan yönetimle yollarımızı ayırdık” demişti.

    Hoş'un istifasından sonra muhalif kimlikleriyle bilinen Banu Güven, Ece Temelkuran, Tuncay Mollaveisoğlu, Haluk Şahin, Özlem Gürses, Uğur Tütçüoğlu gibi isimler de kanaldan ayrıldıklarını açıklamıştı.

    Gezi sürecinde ölen gençlerin adalet arayışı için ailelerin yanında yer alan hoş, şu günlerde cumhurbaşkanına hakaret ve diğer gazetecilik faaliyetleri çerçevesinde onlarca davayla boğuşmaktadır. Sıkı bir fenerbahçeli olup, Aziz yıldırım diktatörlüğüne karşı söylemleri takip edilesi niteliktedir. Gazeteport'da yazmaya devam etmektedir. Onurlu, mesleğini hakkını vererek icraa eden bir gazeteci görmek isteyenler aşağıdaki twitter adresinden takip edebilirler.
    https://twitter.com/mustafahos?lang=tr twitter adresi